05.03.2012 19:19   |   Наука
Автор: Анна Бельдій

Хворобу Паркінсона вперше зупинили

Хворобу Паркінсона вперше зупинили

КИЇВ. 5 березня. АМН. Створено нове з'єднання, яке може служити "молекулярним пінцетом": воно захоплює молекули білка альфа-синуклеїну в певних місцях, перешкоджаючи їх злипанню один з одним. Альфа-синуклеїн вважається одним з факторів, що провокують хворобу Паркінсона, пише MedicalXpress.

При хворобі Паркінсона структура альфа-синуклеїну порушується, стає аморфною і невпорядкованою, що призводить до утворення білкових агрегатів, а також відмирання нейронів центральної нервової системи.

Молекулярний пінцет, створений каліфорнійськими вченими, не тільки перешкоджає утворенню агрегатів альфа-синуклеїну, але також пригнічує токсичність цього білка і руйнує вже існуючі агрегати. При цьому він не впливає на нормальні функції головного мозку.

Дію «пінцетів» було перевірено як в культурах клітин, так і в живому організмі, на трансгенних акваріумних рибок даніо, які служили моделлю хвороби Паркінсона.

Результати надихнули вчених на нові досліди з молекулярним пінцетом: в даний час вони вивчають дію «пінцетів» на мишах і сподіваються на те, що ці дослідження в кінцевому рахунку призведуть до випробувань на людях.

В даний час для людей з хворобою Паркінсона існує лише симптоматичне лікування, а препаратів, що зупиняють розвиток захворювання, не існує.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100