23.08.2012 02:11   |   Наука
Автор: Анна Бельдій

Нановолокна вилікують рак

Нановолокна вилікують рак

Новий метод створення нановолокон з білків, розроблений дослідниками з Політехнічного інституту Нью-Йоркського університету, зможе значно поліпшити доставку лікарських препаратів для лікування раку, серцевих захворювань і хвороби Альцгеймера, пише Cnews.

Відкриття було зроблено випадково. Під час експерименту з вивчення циліндричних олігомерних білків (COMP), отриманих з людського хряща, вчені помітили, що у високих концентраціях ці альфа-біспіральні білки спонтанно зібралися й самоорганізувалися в нановолокна.

Це був дивовижний результат, оскільки до цих пір не було відомо, що COMP можуть формувати волокна. Учені вирішили провести серію експериментів з контролю освіти волокон і їх зв'язування з малими молекулами, які розміщувалися в циліндрі білка. Особливий інтерес викликали молекули куркумина, інгредієнта харчових добавок, який використовуються для боротьби з хворобою Альцгеймера, рак і серцеві захворювання.

При додаванні різних метал-селективних амінокислот до біспірального білку, вчені виявили, що такі метали як цинк і нікель дозволяють управляти формою волокон. Крім того, додавання цинку зміцнює нановолокна і дозволяє їм проводити більше куркумина. У свою чергу додавання нікелю змушує волокна злипатися в двомірні конструкції, вивільняючи молекули ліки.

Таким чином, нові нановолокна можна використовувати для регенерації кісткової і хрящової тканини (за допомогою поміщеного в нитки вітаміну D) або стовбурових клітин людини (за допомогою вітаміну А).

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100