07.03.2012 00:55   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Комп'ютерна програма поборола безсоння

Комп'ютерна програма поборола безсоння

КИЇВ. 7 березня. АМН. Американська програма SHUTi, пропонує пацієнту записувати пов'язані зі сном симптоми протягом кількох тижнів, а потім обчислює оптимальні інтервали часу, які необхідно проводити в ліжку. При дотриманні рекомендацій вдається домогтися того, що час перебування в ліжку, практично повністю зайнятий сном, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Перше завдання, яке вирішує програма - це консолідація всіх епізодів сну. Фактично, пацієнтів, які страждають безсонням, примушують відмовитися від природного прагнення лягти спати раніше.

Потім пацієнти поступово збільшують тривалість сну, слідуючи  інструкціям. 

Тривалість такого онлайн-курсу лікування безсоння - 9 тижнів. Його ефективність була показано в рандомізованому контрольованому дослідженні на дорослих пацієнтах, які відзначили поліпшення сну порівняно з контрольною групою. Тривалість сну у хворих зросла на 16 відсотків.

Канадське програмне рішення, розроблене в Університеті Манітоби під керівництвом психолога Нори Вінсент розраховане на 5 тижнів. Крім обмеження сну, відвідувачі відповідного терапевтичного ресурсу знайомляться зі способами контролю негативних емоцій, негативних думок, а також з принципами правильної організації місця для сну. Інформація подається в мультимедійній формі, тобто включає як текст, так і аудіо-та відеофрагменти.

Цей ресурс допоміг 35 відсоткам пацієнтів, відібраних для дослідження, тоді як в контрольній групі сон покращав у 4 відсотків хворих.

 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100