07.03.2012 02:59   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Вчені навчили собак винюхувати ускладнення діабету

Вчені навчили собак винюхувати ускладнення діабету

КИЇВ. 7 березня. АМН. Дослідницький центр виявлення раку і біологічних небезпек за допомогою собак в Ейлсбері був заснований ортопедом Джоном Хантом, який вирішив перевірити дані про здатність собак розпізнавати різні захворювання. Першим підтвердженим випадком такої здатності стала "собача" діагностика раку сечового міхура за запахом сечі, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Про ідею такої дігности дослідників спрямував Пол Джексон, який повідомив, що його пес Тінкера завжди попереджає господаря про розвиток гіпоглікемії (зниження рівня глюкози після надмірної дози інсуліну).

Ці дані були підтверджені вченими з Університету королеви в Белфасті, що опитали 212 хворих на інсулінозалежний діабет власників собак. Виявилося, що у 65 відсотків з них тварини при настанні гіпоглікемії у господаря починають скиглити, гавкати або демонструвати занепокоєння яким-небудь іншим способом.

На підставі цих даних співробітники дослідницького центру розпочали навчання собак розпізнавати небезпечне зниження рівня глюкози у діабетиків.

Роботи з діагностики злоякісних пухлин за допомогою собак ведуться також в японському центрі в Сірахамі. 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100