07.03.2012 04:56   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Дратівливість у людини в крові

Дратівливість у людини в крові

КИЇВ. 7 березня. АМН. Гнів і дратівливість викликані не  особливостями характеру людини, а генами, і тому передаються у спадок. Такого висновку дійшов науковий колектив з університету німецького міста Бонн, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Гнів виникає у людини, коли в головному мозку збільшується концентрація особливого хімічної речовини - дофаміну. На його вироблення впливає ген, який має наукову назву DARPP-32.

Німецькі вчені встановили, що існує три версії даного гена. Дві з них мають більш високу ступінь активності, що веде спочатку до збільшення рівня вступника в мозок дофаміну, а потім і до нападів неконтрольованого гніву.

"У результаті особливого генетичного та хімічного механізму люди просто не можуть стримати в собі дратівливість і гнів", - заявив керівник робіт професор Мартін Ройтер. Він також повідомив, що найбільша концентрація "генів гніву" виявлена ​​у європейських народів. На думку Ройтера, це допомагало людині вижити у важкій і висококонкурентному середовищі.

Тим не менш, німецькі вчені вважають, що людина здатна впоратися з нападами гніву, якщо буде краще себе контролювати. Емоційне регулювання здатне бути настільки ж ефективним, як і генне. 

Контроль має сенс тим більше, що напади гніву та дратівливості небезпечні для здоров'я. Люди, часто відчувають ці стресові почуття, в двічі частіше страждають від серцево-судинних захворювань, ніж люди зі спокійним характером або ті, хто намагається контролювати власні емоції.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100