07.03.2012 17:16   |   Наука
Автор: Ольга Завгородня

Незвичайний механізм самознищення захищає кишкові палички від мутацій

Незвичайний механізм самознищення захищає кишкові палички від мутацій

КИЇВ. 7 березня. АМН. Кишкові палички готові пожертвувати собою заради порятунку всієї колонії, якщо є значні пошкодження ДНК. Такі результати досліджень оприлюднили ізраїльські вчені, повідомляють західні ЗМІ.

 Біологи встановили, що зазвичай бактерії вбивають себе за системою "токсин-антитоксин". Клітка бактерії виробляє хімічно стійкий токсин, молекули якого мають нейтралізуватися швидко розпадаються ланцюжками антитоксину.

Якщо через генетичні порушення (наприклад, при втраті плазмідів, кільцевих ділянок ДНК, де знаходяться "інструкції" з виробництва антитоксину) неможливе вироблення антитоксину, поступово відбувається накопичення молекул токсину. Коли певний показник перевищується, запускається механізм самознищення.

Ізраїльські експерти зуміли виділити ще і другу систему, що активізується при дуже серйозних пошкодженнях ДНК. Її вчені назвали "смерть, що нагадує апоптоз", або ALD. Зазвичай система залишається неактивною завдяки гену mazEF, але коли вона "включається", відбувається розпад ДНК бактерії на кілька частин. Після цього клітинна мембрана стає проникною, що призводить до смерті.

На думку дослідників, ALD - запасний варіант для бактерій. Він захищає колонію патогенів від появи дефектних і не вбивають бактерій з пошкодженою ДНК. Можливо, зроблені відкриття вдасться використовувати для більш ефективної боротьби з інфекціями.

Нагадаємо, щорічно в Україні реєструються спалахи захворювань на кишкові та інші інфекційні хвороби. 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100