08.03.2012 04:16   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Розроблено датчик внутрішньоочного тиску для контактних лінз

Розроблено датчик внутрішньоочного тиску для контактних лінз

КИЇВ. 8 березня. АМН. Мініатюрний медичний датчик, що реагує на коливання тиску  розробила група вчених під керівництвом професора Тінжуй Паня з Каліфорнійського університету в Девісі. Сенсор призначений для постійного моніторингу стану різних органів і тканин, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Діаметр сенсора не перевищує кількох міліметрів. Він прозорий і може згинатися. Його чутливість дозволяє контролювати пульс через шкіру, вимірювати коливання тургора тканин і реєструвати внутрішньоочний тиск.

Сенсор працює як конденсатор змінної ємності. Крапля рідини, розташована між електродами, стискається під впливом тиску ззовні, внаслідок чого змінюється ємнісний опір сенсора, яке легко виміряти. Цей "сендвіч" упакований в оболонку з полідиметилсилоксану (PDMS) - полімеру, активно використовується в харчовій, фармацевтичній та електротехнічної промисловості.

Тінжуй Пань з колегами застосували свій винахід для вимірювання пульсу людини, закріпивши датчик на шиї. Крім того, професор стверджує, що сенсор можна використовувати в інтелектуальних рукавичках, контролюючих тургор шкіри і передаючи  відомості про фізіологічний стані людини на пункт моніторингу. На його основі можуть бути сконструйовані контактні лінзи, постійно контролюючі внутрішньоочний тиск, підвищення якого характерно для таких захворювань, як глаукома.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100