09.03.2012 11:05   |   Наука
Автор: Дмитро Зезюлін

Жирна та солодка їжа підвищує ризик розвитку раку товстої кишки

Жирна та солодка їжа підвищує ризик розвитку раку товстої кишки

КИЇВ. 9 березня. АМН. Епідеміологи давно попереджали, що надлишок цукру і жиру в харчуванні підвищує ризик раку товстої кишки. Тепер вчені з університету Темпл підтвердили їх слова, повідомляють іноземні ЗМІ.

Вчені звернули увагу на епігенетичні маркери. Це молекулярні зміни, що вмикають або вимикають певні гени. Кармен Сапіенза, професор патології, повідомляє, що жирна їжа є незалежним фактором ризику раку товстої кишки. Вона разом з колегами вивчила слизові оболонки товстої кишки пацієнтів з пухлинами і людей з контрольної групи.

У здорових тканинах кишки епігенетичні маркери вказували на гени, які руйнували вуглеводи, ліпіди та амінокислоти, - все, чим рясніє шкідлива західна дієта.

"Ці продукти змінюють метилування генів інсуліну так, що тіло виробляє більше інсуліну, ніж потрібно", - сказала Сапіенза. Раковим клітинам необхідний інсулін, оскільки пухлини харчуються ним. Якщо надлишок інсуліну з'являється в організмі, то здоров'ю загрожує небезпека.

"Гіпотеза полягає в тому, що метаболічні зміни передують появі злоякісного поліпа, і інсулін починає підживлювати зростання пухлини", - пояснює Сапіенза.

Якщо епігенетичні маркери виявлять себе в інших тканинах організму, то аналіз слини або крові буде визначати ймовірність розвитку раку товстої кишки.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100