09.03.2012 18:06   |   Наука
Автор: Дмитро Зезюлін

В Росії проростили насіння, якому 30 тисяч років

В Росії проростили насіння, якому 30 тисяч років

КИЇВ. 9 березня. АМН. Російські вчені спромоглися виростити невелику рослину з насіння, яке знайшли в товщах вічної мерзлоти, повідомляє BBC.

Свої висновки біологи з Інституту фізико-хімічних та біологічних проблем ґрунтознавства Російської академії наук опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
На їхню думку, цим насінинам приблизно 30 тисяч років. Рослина - смілка вузьколиста - поширена на території Якутії і в наші дні.

Дослідження проводили під керівництвом доктора геолого-мінералогічних наук Давида Гілічінського, який керував лабораторією кріобіології. Вчений помер за два дні до виходу статті в науковому виданні.

Найдавніше насіння, яке досі вдавалося проростити, - насіння фінікової пальми, збережене захисниками єврейської фортеці Мосада в Ізраїлі. Його вік становив приблизно 2 тисячі років.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100