10.03.2012 16:32   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Загальне обстеження новонароджених не стане обов'язковим

Загальне обстеження новонароджених не стане обов'язковим

КИЇВ. 10 березня. АМН. Проведені опитування молодих батьків показали, що більша частина з них не вітає такі обстеження. Мова йшла, насамперед, про тести на невиліковні захворювання, зокрема - синдром ламкої Х-хромосоми. Це захворювання викликає слабоумства і є спадковим, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Американські медики кілька років тому розробили систему тестів для ще не народжених та новонароджених дітей з метою виявлення дітей, які потенційно можуть бути невиліковно хворими.

До списку захворювань, обстеження на які медики пропонували зробити обов'язковим, потрапили понад 30 позицій. Сучасний Медичний довідник захворювань оновив цей список.

Опитування було проведено як в США, так і в багатьох країнах Євросоюзу, але результати виявилися приблизно однаковими. Більшість батьків впевнені, що попередні тести, по-перше, мають невисокий рівень достовірності (далеко не у всіх дітей навіть з виявленими мутаціями згодом розвиваються захворювання), а, по-друге, приносять лише  зайві хвилювання, оскільки ці хвороби на даному етапі розвитку медицини поки не мають ефективних засобів лікування.

На думку більше двох третин опитаних молодих батьків, подібні обстеження можуть призвести до додаткових страхыв  батьків, аж ніяк не сприяє збереженню сім'ї. Крім того, багато батьків вважають, що генетичне тестування немовлят веде до соціального поділу.

Що ж стосується тих, хто погодився на проведення таких обстежень, то більше половини з них мотивували згоду тим, що хочуть допомогти ... розвитку науки.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100