22.08.2012 21:53   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Жіночі руки швидше замерзають

Жіночі руки швидше замерзають

 Про те, що у чоловіків і жінок відрізняються уявлення про комфортний температурний режим, відомо досить давно. Проте медикам ніяк не вдавалося пояснити чому так відбувається. Останнє дослідження, проведене в Університеті Портсмута (Велика Британія) пояснило і цю загадку, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Раніше вже було встановлено, що жінки гірше переносять холодну погоду, ніж чоловіки. Британські вчені з'ясували: причина в тому, що в жіночому організмі інакше, ніж в чоловічому, розподіляється тепло. З причини меншої кількості м'язової і жирової тканини, жінки мають більш високу (+0,4 градуса) загальну температуру тіла.

Однак фокус в тому, що жіночий організм має унікальну здатність перерозподіляти кровотік, щоб підтримувати температуру внутрішніх органів. У свою чергу, кінцівки залишаються без достатнього обсягу тепла. Саме тому така величезна кількість жінок використовує масажер для ніг, щоб позбавлятися від відчуття холоду. Адже температура ніг і рук у жінок майже на три градуси нижче, ніж у чоловіків!

А свідомість людини влаштована таким чином, що саме температура кінцівок визначає суб'єктивне відчуття холоду або тепла. Отже, жінки частіше відчувають себе замерзаючими, при цьому температура тіла та внутрішніх органів у них залишається досить високою. Таким чином жіночий організм влаштований так, щоб захищати від холоду свою  дитину.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100