11.03.2012 01:54   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Токсини можуть руйнуватися під час сну

КИЇВ. 11 березня. АМН. Під час повноцінного сну в організмі відбувається процес розпаду токсинів. Такі результати досліджень оприлюднили вчені з Кембріджу, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Група вчених вимірювала рівень бета-амілоїду в спинномозковій рідині 10 здорових людей. Заміри проводились 2 на день: зранку і вночі  Рівні вказаного протеїну були істотно нижчими в нічний час. Дослідники виявили, що рівень бета-амілоїду різко зростав, коли люди і лабораторні миші не спали протягом доби. Брак  сну також провокував формування у мозку протеїнових бляшок. За словами вчених, коли лабораторні миші не спали по 20 годин на добу, формування токсинів в організмі різко зростало.

Коли ж лабораторні миші отримували необхідний їм сон, а після пробудження отримували дозу снодійного,  то починався процес руйнування шкідливих утворень.  Неврологи вважають, що тривалий сон може сприяти лікуванню хвороби Альцгеймера на  ранніх стадіях.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100