11.03.2012 04:02   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Створено пігулки від радіації

Створено пігулки від радіації

КИЇВ. 11 березня. АМН. Учені з Національної лабораторії Лоуренса в Берклі, США, створили нову групу хімічних сполук, здатних захоплювати для подальшого виведення з організму актиноїди - радіоактивні елементи, найбільш небезпечні для здоров'я при потраплянні всередину, повідомляють іноземні ЗМІ.

Нові експериментальні препарати покликані швидко і ефективно виводити з організму людини радіоактивні елементи, що потрапили туди разом із забрудненими їжею, водою або повітрям.

Такі речовини можуть забруднювати повітря, воду і продукти харчування при аваріях на АЕС, застосування ядерної зброї або вибухах так званих "брудних бомб".

Ребекка Абергель і її колеги з Берклі вирішили синтезувати більш потужні інкапсульовані речовини, в порівнянні з тими, що були раніше. Після низки модельних розрахунків і натурних дослідів були відібрані два варіанти: гідроксіпірідонат-ліганди (скорочено HOPO) - тетрадентат і октадентат. Їх спорідненість з актиноїдів і селективність біохіміки назвали неперевершеними.

Ребекка Абергель - лідер команди дослідників, які створили нові очищуючі з'єднання, і нині перевіряють їх властивості. Ця робота ведеться в групі біоактіноідов . Також в проекті беруть участь вчені з Каліфорнійського університету.

Переваги нової розробки істотні: тетрадентат і октадентат пов'язують велику номенклатуру актиноїдів, в тому числі смертельно небезпечні плутоній, америцій, кюрій, а також уран і нептуний. І що ще цікавіше - нові агенти можуть вводитися перорально. А це може бути вкрай важливо у разі масового зараження населення.

Поки вчені проводили досліди лише на тваринах і людських клітинах. Ці експерименти не тільки продемонстрували великий очищуючий ефект від радіації, а й підтвердили, що дані препарати нетоксичні у помірних дозах.

Зазначимо, що тепер команда дослідників збирає додаткові відомості та необхідні документи, щоб отримати дозвіл на клінічні тести на людях.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100