11.03.2012 06:06   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Керуючи гнівом, зберігаєш здоров'я серця

КИЇВ. 11 березня АМН. Учені з Університету в Упсалі, Швеція, з'ясували, що програми з управління стресом можуть стати ефективним засобом запобігання серцевих нападів і інсультів. Також контроль над емоціями дозволить уникнути неприємних рецидивів серцево-судинних атак, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

"Хронічний стрес, як правило, зумовлений багатьма факторами: низькою соціальною захищеністю, постійної нестачею матеріальних ресурсів, сімейними негараздами, - зазначив доктор Матс Гулліксон, автор дослідження - Усі вони змушують людину відчувати гнів, тривогу, ворожість і депресію". Доктор Гулліксон і його команда зазнали ефект від когнітивної поведінкової терапії і порівняли його з традиційною.

Когнітивна терапія включає в себе розвиток самоконтролю, професійну підготовку і духовне самовдосконалення - це дозволяє обмежити появу стресових ситуацій і інакше реагувати на них. Добровольці, які пройшли через програму управління стресом, демонстрували значно нижчий рівень смертності від серцево-судинних захворювань.

Ці результати означають, що для того, що запобігти катастрофі, досить психологічного тренінгу тривалістю від шести місяців до року, - пояснив автор дослідження. - Зменшення емоційної реактивності дозволить знизити психофізіологічну навантаження на серце ".

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100