11.03.2012 11:32   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Екстракт цукеркового дерева запобіг сп'янінню у щурів

Екстракт цукеркового дерева запобіг сп'янінню у щурів

КИЇВ. 11 березня. АМН. Американські вчені виявили, що рослинний екстракт, що застосовується китайської традиційної медициною для лікування похмілля, може блокувати ефекти алкоголю. В експерименті на щурах діюча речовина екстракту запобігло сп'яніння введеним спиртом, пише New Scientist.

Екстракт плодоніжок цукеркового дерева (Hovenia dulcis, японське ізюмні дерево) використовується в Китаї для лікування похмілля протягом щонайменше 500 років. Співробітники Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі під керівництвом Цзин Лян, досліджували активний компонент екстракту дігідроміріцітін в експерименті на щурах.

Під час і дослідження вчені вводили тваринам кількість алкоголю, еквівалентну 15-20 330-мілілітрових порцій пива, випитим чоловіком протягом двох годин. Щурам з експериментальної групи додали до спирту амелопсін в кількості грам на кілограм ваги. Контрольна група одержувала лише  алкоголь.

Після ін'єкції тварин клали на спину в V-подібну люльку і фіксували час, за який вони зможуть перекинутися на лапи. У тварин з контрольної групи це займало в середньому 70 хвилин, в той час як експериментальна група впоралася із завданням в середньому всього за п'ять хвилин.

В іншому експерименті дігідромірицитин попередив поведінку, характерну для алкогольного сп'яніння і похмілля, у тварин, що знаходяться в лабіринті. Зокрема, щури з експериментальної групи, на відміну від контрольної, не ховалися в кутах, а шукали вихід так само, як тверезі тварини.

У третьому експерименті у щурів, які отримували амелопсін, за три місяці не розвинулося пристрасті до підсолодженому розчину спирту, як у тварин з контрольної групи - поставлені перед вибором, вони воліли підсолоджену воду, що не містить алкоголь.

Подальше вивчення фармакологічних особливостей дігідромірицитину показало, що його дія з високою ймовірністю реалізується за рахунок ГАМК-рецепторів мозку. Це послужило черговим підтвердженням того, що ефекти алкоголю пов'язані переважно з дією на ці рецептори.

Найближчим часом дослідники розраховують приступити до випробувань дігідромірицитину на людях, проте потенційне практичне застосування цієї речовини вже викликало побоювання експертів. Так, директор з клінічних питань американського Національного дослідницького інституту зловживання алкоголем і алкоголізму Маркус Хайліг заявив, що існування антидоту ("таблетки тверезості") може не знизити, а збільшити споживання спиртного. Коли людина може нейтралізувати дію випитого, він менше стримується, пояснив експерт.

Тим не менш, колектив Цзин впевнений, що препарат, що зменшує прояви сп'яніння і похмілля, буде дуже затребуваний при лікуванні алкогольної залежності.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100