08.03.2012 16:22   |   Наука
Автор: Наталя Казакова

Вчені знайшли стовбурові клітини в менструальних виділеннях

Вчені знайшли стовбурові клітини в менструальних виділеннях

КИЇВ. 8 березня. АМН. Менструальні виділення можуть служити джерелом клітин, близьких до стовбурових. Японські вчені з успіхом використовували ці клітини для відновлення пошкодженого серцевого м'язу у мишей, пише журнал Stem Cell.

Дослідники з Університету Кейо (Keio University) протягом місяця культивували менструальні виділення, отримані від дев'яти жінок. Із слизової оболонки матки, брали поліпотентні клітини, які відторгаються під час місячних. Ці клітини були поміщені в пробірку з кардиоміоцитами (клітинами серця) щурів.

Через три дні близько 20% поліпотентних клітин почали спонтанно скорочуватися, а потім сформували тканина, що нагадує серцевий м'яз. Ефективність нової методики виявилася у 100 разів вище, ніж при використанні стовбурових клітин, витягнутих з кісткового мозку. За даними експерименту, лише 0,2-0,3% останніх перетворюються в кардіоміоцити.

На другому етапі досліджень, поліпотентні клітини з менструальних виділень вводили щурам, які перенесли інфаркт міокарда. В результаті стан тварин помітно покращився.

Клітини, отримані з менструальних виділень, не є класичними стовбуровими клітинами, оскільки не здатні давати початок будь-яким органам і тканинам. Тим не менш, вони можуть перетворюватися в м'язові клітини серцевої та скелетної мускулатури. Таким чином, їх можна використовувати для лікування інфарктів, а також таких захворювань як м'язова дистрофія.

Нагадаємо, істотною перевагою цього методу є необмежене джерело клітин, а також вирішення проблеми відторгнення тканин при використанні у пацієнток їх власного матеріалу.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100