12.03.2012 16:42   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Знайдено спосіб, що підсилює дію антидепресантів

Знайдено спосіб, що підсилює дію антидепресантів

КИЇВ. 12 березня. АМН. Дослідники з Університету Техасу заявляють: їм вдалося виявити генетичний механізм, здатний активізувати ріст клітин, пов'язаних з основними функціями мозку, пишуть західні ЗМІ.

Виявляється, видалення гена Nf1 у мишей підсилює зростання нейронів в мозку у міру старіння, що, в свою чергу, підвищує ефективність антидепресантів, говориться в статті, що вийшла на сторінках Journal of Neuroscience. Все це дає підвищення чутливості гризунів до препаратів і в результаті - зниження дозування.

За словами члена робочої групи доктора Луїса Паради, як і у людей, у мишей активність вироблення нових нейронів з віком і під впливом стресу знижується. Видалення ж гена, що кодує протеїн Nf1 тільки в мозку, давало приголомшливі результати.

Тести на поведінку, покликані спровокувати стрибок настрою або тривожність, показали: у тварин з віддаленим геном сформувалося більше нейронів в порівнянні з контрольною групою. Плюс, для боротьби з ефектами стресу їм було потрібно набагато менше антидепресантів.

Відмінності в поведінці у груп спостерігалися протягом декількох місяців. Висновок вчених такий: активація клітин-попередників нейронів здатна поліпшити протягом депресії і прибрати тривожне поведінку.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100