13.03.2012 11:04   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Спрей від стресу - прорив в лікуванні депресії

Спрей від стресу - прорив в лікуванні депресії

КИЇВ. 13 березня. АМН. Нова форма заспокійливих засобів набагато швидше позбавить від важких душевних переживань, вважають вчені з Інституту психіатрії Макса Планка в Мюнхені. Вони провели дослідження і з'ясували, що потрапляння ліків у кров, через слизову, дозволяє активним речовинам швидше дістатися до мозку, не втрачаючи при цьому своїх властивостей, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Справа в тому, що заспокійливі засоби в краплях або пігулках спочатку потрапляють у кишково-шлунковий тракт і лише після цього всмоктуються. Як наслідок  - побічні ефекти, що позначаются на внутрішніх органах (найчастіше шлунку, печінці і кишечнику), а крім того, значні втрати в якості самих активних речовин препарату, що впливають на його ефективність.

Для порівняння: гризуни, яких заспокоювали спреєм, переставали нервувати вже через 4 години.

На думку німецьких дослідників, відчуття тривоги відступає, якщо "погодувати" мозок людини нейропептидами S. Цей різновид білкової молекули пом'якшує тривожні сигнали, розташовані в його емоційному центрі. Таким чином, якщо почати роботу над створенням ліків, що містять нейропептиди S, у формі спрею, люди з порушеною психікою почуватимуться  спокійніше і впевненіше.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100