13.03.2012 18:20   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Невагомість впливає на мозок астронавтів

Невагомість впливає на мозок астронавтів

КИЇВ. 13 березня. АМН. Сплющення задньої частині очного яблука виявили фахівці у космонавтів. Про це пишуть західні ЗМІ.

За словами лікарів, вся справа в підвищеному тиску спинномозкової рідини, що виникає в умовах мікрогравітації. Сканування мозку астронавтів NASA, які повернулися додому після перебування в космосі протягом більше місяця, виявило серйозні ускладнення, які можуть перешкодити людині здійснювати тривалі польоти.

Медики обстежили в цілому 27 астронавтів. У деяких були виявлені деформації очного яблука, зорового нерва (набряки) і гіпофіза. З аналогічними проблемами стикаються люди, які страждають від підвищеного внутрішньочерепного тиску. В даний момент вивченням даного питання займаються експерти з Європи, Росії, Японії і Канади.

Треба сказати, раніше космонавти повідомляли про зміну в якості зору. Іноді воно погіршувався, але іноді і поліпшувався, зазначає керівник дослідження Ларі Крамер. Не секрет, що перебування в космосі призводить до значних змін в організмі. Зокрема, вода піднімається. У результаті особа набрякає, а ноги стають кістлявими. Тому зниження м'язової і кісткової маси - ще одна значуща проблема, з якою намагаються впоратися лікарі.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100