13.03.2012 18:20   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Невагомість впливає на мозок астронавтів

КИЇВ. 13 березня. АМН. Сплющення задньої частині очного яблука виявили фахівці у космонавтів. Про це пишуть західні ЗМІ.

За словами лікарів, вся справа в підвищеному тиску спинномозкової рідини, що виникає в умовах мікрогравітації. Сканування мозку астронавтів NASA, які повернулися додому після перебування в космосі протягом більше місяця, виявило серйозні ускладнення, які можуть перешкодити людині здійснювати тривалі польоти.

Медики обстежили в цілому 27 астронавтів. У деяких були виявлені деформації очного яблука, зорового нерва (набряки) і гіпофіза. З аналогічними проблемами стикаються люди, які страждають від підвищеного внутрішньочерепного тиску. В даний момент вивченням даного питання займаються експерти з Європи, Росії, Японії і Канади.

Треба сказати, раніше космонавти повідомляли про зміну в якості зору. Іноді воно погіршувався, але іноді і поліпшувався, зазначає керівник дослідження Ларі Крамер. Не секрет, що перебування в космосі призводить до значних змін в організмі. Зокрема, вода піднімається. У результаті особа набрякає, а ноги стають кістлявими. Тому зниження м'язової і кісткової маси - ще одна значуща проблема, з якою намагаються впоратися лікарі.

Джерело: АМН