13.03.2012 22:27   |   Наука
Автор: Наталя Казакова

Аналіз циркулюючих ракових клітин у крові замінить біопсію легень

Аналіз циркулюючих ракових клітин у крові замінить біопсію легень

КИЇВ. 13 березня. АМН. Вчені розробили метод аналізу циркулюючих пухлинних клітин в крові пацієнтів з недрібноклітинним раком легень. Цей метод дозволить лікарям відстежувати розвиток раку і допоможе в розробці нових методів лікування.

"Ми розробили надзвичайно чутливий тест, який може виявити мутації, присутні в циркулюючих пухлинних клітинах (ЦПК), і ми сподіваємося, що знаючи їхні характеристики, ми зможемо знайти діагностичні та прогностичні маркери", - повідомляє Хайді С.Еріксон, доцент кафедри онкології голови і шиї в Університеті Техаса.

Хоча дослідники виявили, що присутність ЦПК в крові пацієнтів з раком легенів пов'язано зі скороченням періоду виживання, лікарі не мали можливості проаналізувати фактичні ці клітини через низький їх рівень.

Вчені застосували метод з високою пропускною здатністю матриці-активованої лазерної десорбції та мас-спектрометрії для аналізу однонуклеотидних поліморфізмів. Цей надзвичайно чутливий аналіз з використанням мас-спектрометра дозволяє визначити точні генетичні мутації в ДНК декількох злоякісних клітин.

Виявлення цих мутацій дозволить лікарям стежити за ходом генетичних змін і контролювати рак, а також ефективність будь-якого лікування. Також дослідники зуміють визначити, яким чином розвивається рак і, можливо, визначити нові цілі терапії.

Аналіз крові, здатний замінити біопсію, зробить діагностику простішою і швидшою.
Нагадаємо, іспанські вчені розробили прилад для виявлення раку легенів. Унього достатньо просто подути.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100