13.03.2012 22:27   |   Наука
Автор: Наталя Казакова

Аналіз циркулюючих ракових клітин у крові замінить біопсію легень

КИЇВ. 13 березня. АМН. Вчені розробили метод аналізу циркулюючих пухлинних клітин в крові пацієнтів з недрібноклітинним раком легень. Цей метод дозволить лікарям відстежувати розвиток раку і допоможе в розробці нових методів лікування.

"Ми розробили надзвичайно чутливий тест, який може виявити мутації, присутні в циркулюючих пухлинних клітинах (ЦПК), і ми сподіваємося, що знаючи їхні характеристики, ми зможемо знайти діагностичні та прогностичні маркери", - повідомляє Хайді С.Еріксон, доцент кафедри онкології голови і шиї в Університеті Техаса.

Хоча дослідники виявили, що присутність ЦПК в крові пацієнтів з раком легенів пов'язано зі скороченням періоду виживання, лікарі не мали можливості проаналізувати фактичні ці клітини через низький їх рівень.

Вчені застосували метод з високою пропускною здатністю матриці-активованої лазерної десорбції та мас-спектрометрії для аналізу однонуклеотидних поліморфізмів. Цей надзвичайно чутливий аналіз з використанням мас-спектрометра дозволяє визначити точні генетичні мутації в ДНК декількох злоякісних клітин.

Виявлення цих мутацій дозволить лікарям стежити за ходом генетичних змін і контролювати рак, а також ефективність будь-якого лікування. Також дослідники зуміють визначити, яким чином розвивається рак і, можливо, визначити нові цілі терапії.

Аналіз крові, здатний замінити біопсію, зробить діагностику простішою і швидшою.
Нагадаємо, іспанські вчені розробили прилад для виявлення раку легенів. Унього достатньо просто подути.

Джерело: АМН