11.03.2012 19:15   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Вчені розглянули віруси зсередини

Вчені розглянули віруси зсередини

КИЇВ. 11 березня. АМН. Вчені з Національного інституту здоров'я (США) розробили новий спосіб розглянути нутрощі вірусів, які досі були недоступні для спостереження, повідомляє Cnews.

До цих пір одним з найдосконаліших способів спостереження за дрібними частинками на поверхні вірусів була кріоелектронная мікроскопія (cryo-EM). Проте вчені довгий час не могли чітко візуалізувати структури всередині вірусів. Справа в тому, що низькі дози "просвічує" радіації не дозволяють побачити ці структури, а більш високі пошкоджують їх, тим самим знищуючи об'єкт спостереження. На щастя, дослідники змогли перетворити цей недолік cryo-EM на плюс.

Виявилося, що білки усередині вірусу, більш чутливі до пошкоджень, ніж ДНК. Вчені спочатку опромінили вірус низькою дозою радіації. Як і очікувалося, зображення внутрішніх структур отримано не було. Потім дослідники використовували високі дози випромінювання, які пошкодили внутрішню структуру вірусу і перетворили її на своєрідний циліндр з бульбашками. З допомогою суміщення зображення вірусу, опроміненого різними дозами радіації, і тривимірної комп'ютерної реконструкції вдалося чітко візуалізувати структури всередині вірусу.

У перспективі нова технологія cryo-EM дозволить краще зрозуміти внутрішню роботу вірусів і розробити нові ефективні противірусні препарати. Крім того, можна буде відрізнити ракові клітки від здорових і візуалізувати взаємодії білків з ДНК в клітинах людини.

 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100