08.03.2012 17:53   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Популярний раніше засіб провокує рак

Популярний раніше засіб провокує рак

КИЇВ. 8 березня. АМН. Десятки тисяч жінок можуть постраждати від рідкісного раку, викликаного тим, що їх матері і бабусі брали тепер уже заборонений препарат під назвою діетилстильбестрол (DES), пише The Daily Mail.

До 1973 року даний засіб вільно призначали вагітним жінкам у Великобританії, щоб скоротити ризик викидня. Однак, як з'ясувалося пізніше, засіб, насправді, призводило до викидня. А тепер учені говорять і про канцерогенність діетілстільбестрола.

Уже приблизно 2000 американок звернулися за компенсацією. Загальна сума виплат склала 1 мільярд фунтів. Можливо, компаніям, розповсюджували препарат, доведеться виплатити компенсації і британок, які побоюються, що засіб спровокувало розвиток рідкісної форми шийного і вагінального раку і раку грудей. Також DES звинувачують у появі проблем з фертильністю.

DES являє собою синтетичну форму жіночого гормону естрогену, створену в Британії в 1938 році. Згідно з даними досліджень, одна з тисячі дочок, народжених у жінок, що приймали DES, отримали чистоклітинну аденокарциному. За оцінками Королівського коледжу акушерства і гінекології, у Британії засіб могли приймати 7500 жінок.

Однак незалежні експерти кажуть: у групі ризику знаходиться до 300000 жінок.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100