08.03.2012 17:53   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Популярний раніше засіб провокує рак

КИЇВ. 8 березня. АМН. Десятки тисяч жінок можуть постраждати від рідкісного раку, викликаного тим, що їх матері і бабусі брали тепер уже заборонений препарат під назвою діетилстильбестрол (DES), пише The Daily Mail.

До 1973 року даний засіб вільно призначали вагітним жінкам у Великобританії, щоб скоротити ризик викидня. Однак, як з'ясувалося пізніше, засіб, насправді, призводило до викидня. А тепер учені говорять і про канцерогенність діетілстільбестрола.

Уже приблизно 2000 американок звернулися за компенсацією. Загальна сума виплат склала 1 мільярд фунтів. Можливо, компаніям, розповсюджували препарат, доведеться виплатити компенсації і британок, які побоюються, що засіб спровокувало розвиток рідкісної форми шийного і вагінального раку і раку грудей. Також DES звинувачують у появі проблем з фертильністю.

DES являє собою синтетичну форму жіночого гормону естрогену, створену в Британії в 1938 році. Згідно з даними досліджень, одна з тисячі дочок, народжених у жінок, що приймали DES, отримали чистоклітинну аденокарциному. За оцінками Королівського коледжу акушерства і гінекології, у Британії засіб могли приймати 7500 жінок.

Однак незалежні експерти кажуть: у групі ризику знаходиться до 300000 жінок.

Джерело: АМН