08.03.2012 18:29   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Мозок здатен контролювати імунну реакцію організму

Мозок здатен контролювати імунну реакцію організму

КИЇВ. 8 березня. АМН. Група неврологів встановила: якщо людина не відчуває якусь частину тіла саме як свою, імунна система особливим чином на це реагує, сприймаючи цю частину як чужорідної, пише Medical Express.

Це відкриття проливає світло на аутоімунні захворювання, при яких імунітет атакує організм людини, шизофренію, інсульт, аутизм, епілепсію, анорексію і булімію. Так, в ході двох експериментів професор з Австралійського дослідного неврологічного інституту і Університету Південної Австралії вводив гістамін, що виробляється при алергії, в руки здоровим добровольцям. При цьому використовувалася оптична ілюзія, і у людей складалося враження, ніби їх руку замінили гумовою.

Вчені оцінили обсяг алергічної реакції на руці, "заміненої", з реакцією на іншій руці і з реакцією, отриманої в ході контрольного експерименту. Коли застосовувалася оптична ілюзія, відзначалася більш велика реакція на гістамін на руці, яку в поданні добровольців замінювали гумової.

Ілюзія також провокувала деяке зниження в припливі даху і температурі в реальному, але нібито заміненій руці. Виходить, багато в чому імунну систему контролює мозок.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100