10.07.2013 12:56   |   Публікації
Автор: Тетяна Ганницька

Людина за останні 100 років не стала розумнішою

Людина за останні 100 років не стала розумнішою

КИЇВ. 10 липня. АМН. Людина за останні 100 років не стала розумнішою. Більш того, IQ наших предків в XIX столітті був на 14 пунктів вище нашого. Такого висновку дійши автори публікації в журналі Intelligence (02.05.13), пишуть зарубіжні ЗМІ.

Разом з тим, новозеландський політолог Джеймс Флінн (James Flynn) у  80-і роки виявив, що показник IQ нічого не говорить про абсолютне інтелекті людини, а лише показує бал людини по відношенню до інших в даний час. Норма щорічно знову встановлюється як 100 балів.  Флінн виявив, що протягом десятиліть, з корекцією на щорічну правку ''норми'', показник IQ постійно зростає: в середньому на 3-5 пунктів за десять років. Відтоді ''ефект Флінна'' вже продемонстрований по всьому світу. Існують різні пояснення цього феномена. Одні вважають, що поліпшення харчування і стану здоров'я поліпшило наш мозок. Крім того, стало краще шкільне навчання, а завдяки зменшенню розмірів сучасної сім'ї, кожна дитина отримує більше уваги. Крім цього, в ході нашого виховання і культурного розвитку ми вчимося краще справлятися зі складними питаннями, які входять до тести IQ.

Але, згідно з даними нового дослідження, люди, навпаки, помітно подурнішали. Один з авторів дослідження, психолог Jan te Nijenhuis (Амстердамський університет) стверджує, що тести IQ не підходять для порівняння поколінь. Кількість набраних балів значною мірою культурально детерміновано і, відповідно, визначається часом, в якому живе людина. Замість IQ вчені використовують інший показник – час реакції. Час реакції дуже тісно пов'язаний  з рівнем інтелекту: чим швидше, тим кмітливим. Цей показник культурально незалежний – і його досить точно заміряють вже протягом близько 100 років.

Автори проаналізували 14 досліджень з виміру часу реакції за період 1884-2004 з урахуванням даних про 9.000 чоловік. Середня швидкість реакції знизилася, що відповідає зниженню IQ на 14 пунктів. Вони пояснюють це меншою кількістю дітей в сім'ях високоосвічених людей. На публікацію відреагував Джеймс Флінн: він вважає час реакції непрямої мірою інтелекту і вказує на роль фактора концентрації.. Крім цього, на його думку, одне не виключає іншого: ''Автори лише стверджують, що знизилася генетична схильність до певного рівня інтелекту. Ефект Флінна – це ефект навколишнього середовища, і він є причиною підвищення IQ''.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100