08.02.2014 11:54   |   Публікації
Автор: Тетяна Ганницька

Трирічна Вероніка наздогнала у зрості маму

Трирічна Вероніка наздогнала у зрості маму

КИЇВ. 8 лютого. АМН. Три роки тому історія про найменшу маму у світі сколихнула не лише Україну. Міні-жінка при зрості, пише “Високий Замок”.

99 сантиметрів народила здорову дівчинку вагою 2 кг 850 г і зростом 49 см. “Високий Замок” першим написав про Марійку Українець, яка, наперекір вмовлянням місцевих медиків позбутися плоду, довела всім, що виносити і народити можна і при такому маленькому зрості! Вероніці 17 січня виповнилося три рочки. Як живе подружжя Українців, як росте їхня крихітка, я вирішила переконатися, ще раз відвідавши цю родину.

Вони і далі живуть у тому ж будинку, що складається з трьох кімнат. В одній сплять батьки, в іншій – старший брат, а у третій – Марічка з чоловіком Олегом і донечка.

Марія – друга дитина у сім’ї пана Василя і пані Ганни. Перший син – Андрій – народився 31 рік тому з нормальною вагою – 3600, однак при зрості 42 см. Акушерка сказала, що він буде карликом. Через три роки пані Ганна наважилася на ще одну дитину. Народилася Марічка – і знову та ж ситуація.

Марічка понад життя мрія­ла мати сім’ю. Одного разу по телевізору на екрані побачила біжучий рядок з номерами телефонів хлопців і дівчат, які хочуть познайомитися. Вибрала номер. Зателефонувала. Олег, зріст якого перевищує 180 см, спочатку закохався у її голос. Могли проговорити навіть і цілу ніч. Він забував про сон, коли чув її голос.

Олег жив з братом у селі Корость, що на Рівенщині. Про батьків не хотів говорити. Казав, що тата не пам’ятає, а мама померла, коли вчився у 5-му класі. Виховувався у дитячому будинку. Він також мріяв про сім’ю, дітей, теплий і затишний дім. І коли познайомився з Марією, зрозумів, що ця дів­чина – саме та, яку він шукав. Він не робив їй пропозиції руки і серця. Це Марічка сказала, що вже треба одружуватися, бо вона – вагітна...

Після нашої публікації першими допомогли цій родині українські заробітчани в Італії. Вчителька з Луганська Світлана Федорова, яка кілька років працює у чужій країні, прочитавши історію відважної Марічки, написала на адресу нашої редакції теплого листа. Пані Світлана і її подруги були вражені відвагою маленької жінки, яка не побоялася народ­жувати. Донька пані Світлани Ірина зіб­рала найкращі речі своєї донечки Анастасії і надіслала їх у Червоноград. Відто­ді Марічка не переживає, у що взимку чи влітку одягнути дитину. Настя сама підказує мамі, які речі треба спакувати і надіслати маленькій Вероніці. На день народження цього року п’ятирічна Настя намалювала малюнок і простежила, щоб мама поклала його до чергової партії презентів.
Коли я приїхала у гості до родини Українців, Вероніка зустріла мене насторожено. Не допомогли навіть мандарини, які я їй привезла. Сиділа на конику-гойдалці і дивилася на мене з-під лоба. А за кілька хвилин ми вже з нею були мало не подругами. Вероніка з ящика повитягала усі свої іграшки і по одній носила мені. Коментувала, що трактор “поламала нечемна Вероніка”, хатинку також, і паровозик...

За словами Марічки, донька розвивається добре. Уже і за садочок домовилися. От тільки аналізи треба здати. У свої три роки Вероніка наздогнала маму. Медики заспокоїли Марічку й Олега: їхня дитина здорова.

Вероніка – активна дитина. Тільки почує музику, вже танцює. Знає, як звати батьків, бабусю з дідусем і дядька. Тицяє пальчиком на фотографії і називає імена усіх, хто є на знімку. Дівчинка вміє рахувати і знає кілька букв.

Любить ходити з дорослими у магазин. Розуміє, що вона – дитина балувана, і відмовляти їй ніхто ні в чому не буде. От і стягає з полиць усе, що їй подобається. Дещо вдається повернути, а дещо доводиться і купувати.

На моє запитання, чи не планують Марічка з Олегом “купувати” сестричку або братика Вероніці, найменша у світі мама засміялася. “Ходили чутки, ніби я планую другу дитину, - каже вона. - Але де там. Важко матеріально. А ще важче – морально”.

Молодій сім’ї важко живеться. Олег не працює. Живуть на інвалідну пенсію (1400 гривень – у Марічки і 1560 грн. – у Анд­рія), ще трохи допомагають мама з татом зі своєї пенсії. З цих грошей треба заплатити за газ, світло, купити продукти... Жодна державна структура їм не допомагає.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100