09.02.2014 13:59   |   Публікації
Автор: Тетяна Ганницька

Як убезпечити себе від шкідливого впливу комп'ютера

Як убезпечити себе від шкідливого впливу комп'ютера

КИЇВ. 9 лютого. АМН. 14 порад для здорової роботи за комп'ютером від vitamarg.com

1. Створіть робоче місце під себе.

2. Використовуйте спеціальну підставку для ноутбука, якщо ви проводите за ним більше 2 годин.

3. Між монітором і вашими очима не повинно бути менше 50 см (відстань витягнутої руки).

4. Налаштуйте монітор по висоті так, щоб верхня його частина розташовувалася на рівні ваших очей.

5. Налаштуйте монітор так, щоб вам не заважали відблиски від вікна або освітлення.

6. Відхиліть монітор на 10–20 градусів тому, якщо це дозволяють умови освітлення. Це буде зручніше для ваших очей.

7. Клавіатура по висоті повинна бути на рівні ваших ліктів (якщо клавіатура має нахил, то оцінюємо за її центру).

8. Відхиліть клавіатуру на 10 градусів назад. Так буде зручніше ваших рук при наборі.

9. Використовуйте регульоване крісло або стілець.

10. Давайте відпочинок своїм очам, періодично фокусуючи погляд на віддалених об'єктах.

11. Час від часу вставайте з крісла і потягувати м'язи спини і рук.

12. Об'єкт, на який ви дивитеся, (монітор або книга, неважливо) повинен знаходитися прямо навпроти вас. Це дозволить уникнути постійних поворотів голови.

13. Не варто забувати про те, що навіть якщо ваше робоче місце налаштований оптимально для вас, все одно ваше тіло буде втомлюватися при довгому знаходженні в одному і тому ж положенні. Тому періодично коректуйте положення монітора, клавіатури, і крісла.

14. Намагайтеся зменшити кількість часу, який ви проводите за ноутбуком в аж ніяк не ергономічних умовах. Зрозуміло, що ноутбук вам для того і потрібен, щоб ви могли використовувати його скрізь, де знадобиться. Однак, це може мати неприємні наслідки в подальшому.

Як правильно сидіти

Поперековий відділ хребта - найбільш навантажений. На нього падає вага буквально всього тіла, навіть, як це не здасться дивним, тих частин, що нижче пояса - але тільки в положенні сидячи. Тому при захворюваннях хребта після травм рекомендують або стояти (якщо можна), або лежати.

При роботі сидячи - і взагалі при довгому сидінні - слід змінювати положення тіла приблизно кожні 15 хв. Для цього достатньо лише трохи змінити положення спини і ніг, що може позбавити вас від болю в спині.

При виконанні письмової роботи найзручніше сидіти, міцно спираючись спиною у місці її згину на спинку стільця. Сидіти треба прямо, не нахиляючи голову вперед або верхню частину тулуба, щоб не напружувати м'язи тіла. При тривалих заняттях читанням, листом або малюванням корисно опустити передню частину кришки стола вниз, щоб не нахилятися до книг, паперів, якщо це неможливо, слід зробити простий пристрій, що підтримує книги, папери та ін. на достатній висоті. Висоту стільця необхідно відрегулювати так, щоб сидіння припадало на рівень колінних складок. Задня сторона стегна повинна лише злегка тиснути на край стільця. Якщо тиск буде надто великим, сидіти незабаром стане незручно, крім того, ускладниться циркуляція крові в нижній частині ніг. Для зменшення тиску на задню сторону стегна зручна лавочка для ніг, до того ж ноги отримають зручну опору. За кермом автомобіля або в кінотеатрі важливо прийняти зручне положення, щоб спина у місці її згину мала хорошу опору. Сидіти треба прямо, часто міняти позу і не нахиляти голову вперед.

При тривалої концентрації уваги, як у двох вищенаведених прикладах, при роботі за комп'ютером, легко не помітити слабких сигналів втоми у вигляді побаливания або відчуття дискомфорту, що попереджають про необхідність змінити позу. При поїздках в автомобілі на великі відстані необхідно періодично виходити з нього, а при тривалому перегляді телевізійних передач - зрідка вставати і рухатися. Щогодинні перерви в роботі на 1–2 хв важливо використовувати правильно. Можна встати і трохи походити Або. сидячи на стільці, нахилитися назад і звісити розслаблені руки.. Зробити кілька глибоких вдихів і спробувати розслабити м'язи потилиці і плечового пояса. Нахилити голову назад і повернути її направо і наліво кілька разів.

Гімнастика за комп'ютером

1) Сидячи на стільці, випряміть спину, руки покладіть на коліна.. Відведіть пряму праву руку в сторону, розгорніть корпус тіла, проводжаючи долоню поглядом - вдих, покладіть руку знову на коліна - видих. Потім повторіть рухи лівою рукою. Ця вправа активізує ваше дихання, і зніме напругу з груп м'язів грудного і шийного відділу.

2) Початкове положення те ж. Зігніть руки в ліктях, стискаючи пальці в кулак, пальці ніг при цьому підніміть над підлогою і потягніть на себе. Опускаючи руки у вихідне положення, підніміть пальці над підлогою, зробіть перекат з п'яти на носок. Вправа покращує периферичний кровообіг.

3) Складіть руки в замок, кисті захоплюють передпліччя. Робіть кругові рухи перед собою вправо і вліво. При цьому розминаються затерплі плечі, лопатки, грудні м'язи, поліпшується робота суглобів.

4) Початкове положення те ж, що в першому і другому вправах. Зігнуту в коліні ногу відставте в бік, роблячи як би крок у бік, поверніться у вихідне положення.

5) Одна нога випрямлена, стопа на п'яті, інша зігнута, носок під стільцем. Імітуйте ходьбу, поперемінно міняючи ноги. Вправа покращує роботу суглобів і м'язів черевного преса.

6) Кисті до плечей. Поверніть корпус тіла, потягніться ліктем до спинки стільця, це поліпшить роботу суглобів хребта.

7) Руки за голову. Зробіть поворот направо, потім наліво. Вправа розминає м'язи ший і покращує роботу суглобів у шийному хребті.

8) Сядьте і щільно притисніться до спинки стільця, хребет прямий. Плавно нахилити голову до плеча, потім зробіть кілька пружних поворотів голови в одну і іншу сторони.. Уявіть, що на грудях у вас лежить м'ячик і спробуйте зіштовхнути його підборіддям. Очі при цьому відкриті і стежать за рухом голови - тим самим паралельно робите гімнастику для очей. УВАГА: цю вправу потрібно робити плавно і акуратно, щоб не заклинило шийні суглоби.

А тепер кілька вправ для наших улюблених ручок:

1) Опустіть руки вздовж тулуба і трохи потрусити розслабленими кистями. Так кров доливати до кінчиків пальців і дозволить рукам більше розслабитися.

2) Потім поставте лікті на стіл, а підніміть руки вгору і зробіть кілька кругових рухів в різні боки розслабленими кистями рук.

3) Постарайтеся, як можна більш пручаючись, стиснути пальці в кулак і так само з силою їх розтисніть. Спочатку стискайте всі пальці разом, а потім по черзі зберіть в кулак.. Після цього знову розслабте руки, опустивши їх уздовж тулуба і трохи струсивши китицями.

4) Зробіть із пальців «замок» і пообертайте кистями вправо і вліво і, не розчіплюючи рук, повторіть ці рухи великими пальцями - один обертається навколо іншого. В тому ж положенні зробіть хвильові рухи руками.

5) Складіть долоні і пальці разом і з силою натисніть однією рукою на іншу.

6) І в останній раз опустіть руки вниз, розслабте їх і струсніть кистями, розпрямите спину, знову струсніть руками і тепер можна продовжувати працювати!

P. S.. Чому болять очі при роботі за комп'ютером?

Майже 70% користувачів комп'ютера страждають «синдромом комп'ютерного зору», що призводить до зниження гостроти зору.

Просиджування годинами перед мерехтливим монітором призводить до того, що розвивається тимчасова короткозорість, порушується робота очних м'язів, знижується чутливість зору, може з'явитися. Крім того, з'являється печіння, почервоніння, відчуття «піску» в очах, біль в очах і лобы, біль при русі очей.

Очі стомлюються з-за одноманітного буквено-цифрового зображення, мерехтіння дисплея і пульсації світних знаків.

Зчитування такого сигналу для ока - дуже напружений, стресовий режим роботи. Він перевищує межу, до якого готове наше зір.

Через патологічної втоми в оці порушується кровообіг. Тканини ока відчувають кисневе голодування, в них накопичуються продукти обміну. Для компенсації недоліку кровообігу мікросудини розширюються.

З'являється почервоніння очей. Деякі судини від напруги лопаються. Голодування тканин породжує дискомфорт і болі в очах. Не допомагаючи очам, можна прийти до прогресуючої короткозорості.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100