05.04.2014 23:49   |   Публікації
Автор: Тетяна Ганницька

Як зменшити біль під час пологів?

Як зменшити біль під час пологів?

КИЇВ. 5 квітня. АМН. Народження дитини – один з найважливіших моментів життя, завдяки якому жінка відчуває всю повноту свого призначення. Але дуже багато вагітні відчувають страх болю під час пологів. І не важливо, яка це дитина – перша, друга, третя.... Щоб перевести страх болю в пологах у позитивне русло, необхідно тренувати своє тіло, приймати допомогу близьких людей і налаштуватися на «роботу», пише .shkolazhizni.ru.

Підготовка тіла

З приводу сприйняття пологів як болю і мук зазвичай посилаються на Біблію. У покарання за з'їдене яблуко з Дерева пізнання «дружині сказав Господь: помножуючи, помножу скорботу твою у вагітності твоїй; хвороби будеш народжувати дітей» (Буття, 1-я книга Мойсея). Але існує версія, що це не зовсім точний переклад, більш вірно перекласти: «...у працях будеш народжувати дітей».

Навіть якщо сприймати родову біль як позитивну, напруженої роботи в пологах ніхто не відміняв. Багато, хто згадує свої пологи з любов'ю і радістю, кажуть: «Пологи – це скоріше не боляче, а важко». Навіть якщо народжувати в обнімку з чоловіком в знайомій обстановці, пологи дуже схожі на забіг на марафонську дистанцію. Легше тим, хто в хорошій фізичній формі.. І тим, хто налаштував себе на довгу важку роботу.

Басейн, гімнастика для вагітних, йога, танець живота – ось обов'язкові рекомендації і офіційних, і неофіційних фахівців по вагітності. Знати свої фізичні можливості, бути впевненою, що тіло справляється з навантаженнями – це потужний фактор спокою в пологах.

Можна заздалегідь навчитися відчувати різні м'язи свого тіла і вміти розслабляти їх. Напружте групу м'язів (стисніть кулак, підніміть плечі і т.д.) – відчуйте це напруга – розслабте знову. Тренуйте різні м'язи, в тому числі і м'язи живота і промежини.. Коли освоїте таке розслаблення, переходьте до більш складного: попросіть кого-небудь боляче вщипнути вас за руку та тримати, а самі розслабте м'язи у тому місці до такої міри, щоб шкіра просто вислизнула з щипка (побачите, наскільки знизяться при цьому больові відчуття).

Підготовка свідомості
На що схожа родовий біль? На біль в «ті самі дні». На хвилі, які виникають в середині живота або в попереку і розтікаються до пальців рук і ніг. На блискавку через все тіло. На долоні, розсовують тіло зсередини. А саме тіло схоже на розкривається квітка. Це сильні почуття, і головна робота – не опиратися їм в першому акті і допомагати у другому. Потрібно чітко усвідомити собі кілька речей.

Пологи можна пережити.. Навколо мільйони людей, і всіх їх хтось народив. Жіночий організм створений з такими можливостями – легко переносити такі навантаження. Зазвичай, всупереч побоюванням лікарів, всі системи організму починають працювати як годинник, чітко і злагоджено, виконуючи одну роботу – народження дитини. В пологах жінки, які в звичайному житті мали проблеми з серцем або диханням, навіть можуть відчути себе більш здоровими.

Пологи не нескінченні. Вони тривають менше доби, хоч іноді і здаються нескінченними. Сильні відчуття тривають всього кілька годин.

Ваші відчуття допомагають дитині. Саме в ту секунду, коли ви відчуваєте найбільш гостро, ваша дитина найбільш успішно просувається до виходу. Якщо ви не тікаєте від відчуттів, а йдете назустріч їм – ви робите добре своєму малюкові.

Що можна зробити в самих пологах?

Допомога оточуючих
На переймах потрібно не чинити опір, віддатися відчуттям, розслабитися, розкрити тіло.. Чим менше затискачів в тілі – тим легше йде розкриття. Затискачі можуть ховатися в стиснутих кулаках, напружених бровах, стиснутых зубах… Самый їх не відстежити. Добре, якщо поруч є помічник, який лагідно підкаже: розтиснути пальці, губи розслаб. Чоловік, мама, акушерка чи інші люди, яким ви довіряєте – неоціненні помічники, які вже однією своєю присутністю дають впевненість.

У спільних з чоловіком пологах жінка отримує додаткові сили від розуміння: дитина потрібна і бажана не тільки для неї, чоловік ділить відповідальність, на нього можна покластися.. Недарма на Русі існував звичай загортати новонародженого у сорочку батька.

Дихання

Дихальні вправи заспокоюють і не залишають часу на занепокоєння. У першій фазі пологів (коли перейми не дуже сильні) підійде повільне глибоке дихання, коли видих в два рази довше вдиху. Це дихання розслабляє і економить зусилля. При інтенсивних переймах і потугах так вже важко дихати, з'являється потреба дихати часто і поверхнево – «по-собачому».

Добре підготовлені жінки не кричать в пологах – вони співають. Протяжні глибокі звуки («А-а-а!» або інші широкі голосні) розкривають не тільки горло, але і все тіло, і до того ж не лякають, як крик.

Масаж
Існують прийоми, здатні відвернути від внутрішніх відчуттів. Практично будь-який масаж позбавляє від м'язового і емоційної напруги. Але в пологах краще використовувати два способи: «згладжування» болю (проводячи руками від попереку вниз) або натиснення кулаками на частину крижів.

Аромат деяких масел для масажу (герань, троянда, шавлія, лаванда, гвоздика, сандал) здатний знімати стрес і давати ефект знеболювання. Знеболюючі прийоми масажу, як і техніки дихання, можна освоїти на курсах підготовки до пологів.

Вода

Не всім жінкам підходить масаж під час пологів, іноді взагалі не хочеться ніяких дотиків.. Але ніхто не відмовиться від того, щоб обтерти обличчя прохолодною водою: вода змиває не тільки фізичні, але й енергетичні затискачі. Теплий душ, спрямований на поперек, знімає тягар з основної зони напруги. Ванна взагалі практично повністю може позбавити від некомфортних відчуттів: тіло у воді невагомо, не відчуваються і м'язи, там можна і солодко заснути. Однак зловживати ванній не варто, від надмірного розслаблення сутички можуть ослабнути, тому використовувати її краще як невеликий перепочинок.

Обстановка: музика, запахи, світло
Пологи – процес інтимний, в природі всі тварини прагнуть для пологів сховатися у нору. Добре, якщо і у вас є можливість створити для себе затишну обстановку. Світло – швидше приглушений, ніж яскравий. Тиха ніжна музика. Аромалампа з відповідними маслами. Можливість з'їсти що-небудь легке при бажанні. У будь-якому випадку, обстановка повинна заспокоювати, дарувати тепло і комфорт.

Пологи пройшли успішно, якщо потім хочеться розповісти про них подруг, родичів, а головне – самій дитині. Якщо ні сорому, ні прагнення позбавити дитину від правди про його народження (як якщо б ви розповідали йому про смерть або війні) – це були хороші пологи.. Родова біль – якщо вона і була – забудеться на третій день, і залишиться тільки відчуття чудово зробленої роботи і великого чуда, що сталося з вами.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100