23.04.2014 00:29   |   Публікації
Автор: Тетяна Ганницька

Якщо ви вагітні?

Якщо ви вагітні?

КИЇВ. 23 квітня. АМН. Перші симптоми вагітності. О, це прекрасний стан організму - вагітність, що дає багатьом з нас відчути себе успішною жінкою. Медичною мовою це називається «симптомом вагітності», пише ladyok.ru.

В свою чергу вони мають чітко виражену симптоматику, як на ранніх, так і на пізніх термінах.. Для чого необхідно знати симптоми вагітності? А хоча б для того, щоб на ранній стадії вагітності, звернутися до лікаря і вчасно вирішити питання збереження.

У даній статті ми розглянемо основні, найпоширеніші симптоми вагітності, які зустрічаються у більшості жінок. Правда варто зазначити, що всі ми різні, а значить і вагітність протікає у всіх по-різному. В результаті, симптоматика процесу у кожної жінки своя.


Рання ознака «Затримка менструального циклу».

Присутність цього синдрому вказує на нормальне протікання вагітності. Він є першим дзвіночком для жінки, його присутність обов'язкова. Правда нерідкі випадки, коли на невеликому терміні починаються виділення. Не варто їх плутати з менструацією. Необхідно терміново звернутися до лікаря, тому що це є ознаками кровотечі, що може призвести до втрати плода. Своєчасне звернення за допомогою до фахівця, є шанс зберегти вагітність.

Гінекологи зазначають, що найбільш небезпечними є ті тижні, коли у жінки в звичайному стані повинен був початися менструальний цикл. Це як правило 4,8,12… тижні вагітності. Тому, якщо симптоми вагітності були підтверджені, аналізами і лікарським оглядом, варто більш уважно ставитися до себе, особливо в ці тижні. Бажано повністю виключити фізичні навантаження і стреси.

Зазначимо, що симптом відсутності менструального циклу триває протягом усієї вагітності, і може тривати протягом всього періоду грудного вигодовування.


Другий симптом: «Рясні виділення».

Мова йде не кров'яні виділеннях. Жінки, які регулярно відвідують гінеколога знають, що виділення з піхви повинні бути практично безбарвними і без запаху. Правда, в період овуляції їх кількість збільшується, втім, як і при вагітності. Але далеко не всі жінки звертають увагу на даний симптом вагітності, тому перед менструацією спостерігаються ті ж симптоми. Хочеться зауважити, що в період вагітності, імунітет жінки знижується, тому в разі не вилікуваним інфекції статевих органів, напевно відбудеться загострення. Лікарі рекомендують не зволікати з лікуванням. В іншому випадку це може привести до переривання вагітності або розвитку патології плода або його інфікуванню..
Помітивши у себе подібні симптоми вагітності, необхідно звернутися до лікаря. Здача аналізів підтвердить або спростує ці підозри. Сьогодні, в період вагітності проводиться лікування більшості інфекцій, що передаються статевим шляхом.


Третій симптом: «Підвищена базальна температура».

Цей симптом вважається обов'язковим.. Базальна температура, яка вимірюється в прямій кишці, при вагітності має свідчення від 37 градусів і вище. Як правило, лікарі рекомендують вимірювати базальну температуру протягом практично всього першого триместру вагітності. Зниження температури може вказувати на загрозу викидня, тільки якщо це не є похибкою вимірювання.. Варто терміново звернутися до лікаря.
Вимірювання базальної температури: з вечора приготуйте градусник, тому що вранці, після пробудження, не встаючи з ліжка, його вставляють в пряму кишку і тримають 10 хвилин. Такий метод дозволить отримати більш точні дані.


Четвертий симптом: «Часте сечовипускання та запор»..

Як не дивно, але вагітність і нетримання сечі тісно пов'язані між собою. Збільшується день матка починає тиснути на стінки сечового міхура, тому стримувати навіть маленька кількість рідини ставати важко. Якщо жінка перебувати поза домом вона намагається менше вживати рідини, щоб підстрахуватися.. Але повернувшись, додому вона намагається заповнити недолік води в організмі, що призводить до щогодинним відвідин туалету в нічний час, або як варіант мокра постіль.

Друга, часто виникає проблема і є одним із симптомів вагітності – закреп. Як і першому випадку,  матка, що розрослася тисне на стінки кишечника. Плюс система травлення починає працювати не стабільно, зокрема якщо жінка воліє їсти всухом'ятку. Що робити в цій ситуації?

Перше – змінити спосіб життя і харчування. Більше вживати в їжу велику кількість продуктів багатих на клітковину: овочі, свіжі фрукти, сухофрукти (родзинки, курага, чорнослив). Збільшення споживання рідини до 1,5 – 2 літра в день, допоможе уникнути цього симптому.
Друге – звичайна ранкова гімнастика так само впливає на роботу кишечника.
Вживання більшості проносних засобів, у період вагітності протипоказані. Не варто зловживати клізмами і глицериновими свічками - вони можуть підвищити тонус матки.


П'ятий симптом: «Токсикоз».

Для багатьох жінок цей симптом вагітності асоціюється тільки з нудотою і блювотою вранці. Варто відзначити, що це не всі його прояви. Наприклад, зміна смакових уподобань, реакція на запахи, є основним симптомом вагітності на ранніх строках.
При легких прояви токсикозу можна вдатися до народних засобів. Однак у важких випадках необхідно звернутися за лікарською допомогою і чим швидше тим краще. Інакше це може призвести до втрати плода. Правда заспокоює один факт, що токсикоз проходить самостійно до 12 – 14 тижнях.


Шостий симптом: «Частий головний біль і втома».
Гормональна перебудова організму, яка відбувається під час вагітності у багатьох жінок викликає ще один з синдромів вагітності. Проте хочеться відзначити, що спосіб життя багатьох жінок, стреси, виснажлива робота, викликають мігрень. Тому, коли у жінки одним симптомів вагітності є головний біль, вона просто не звертає на це увагу.

Лікарі наполягають на тому, щоб жінка більш уважно ставилася до свого організму. Адже займатися самолікуванням у період вагітності не рекомендується, багато знеболюючих засобів протипоказані, особливо на ранніх термінах.
Відчувши перші симптоми вагітності необхідно звернутися до лікаря. Постійне спостереження та вчасно надане лікування допоможуть не тільки зберегти плід, але і народити здорову дитину.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100