27.04.2014 16:44   |   Публікації
Автор: Тетяна Ганницька

Який душ правильний

Який душ правильний

КИЇВ. 27 квітня. АМН. Прийняття душу досить відома і популярна процедура. Однак не всі знають, що бувають різні види душу, а використання різних видів душа для лікування захворювань і для корекції фігури приносить хороший ефект. Різні види душа входять до складу комплексу спа-процедур, пишуть російські ЗМІ.

Що ж таке душ?

Душ - це гігієнічна, лікувальна процедура, що полягає у впливі на тіло струменя води. Видів душа буває багато:

1. Душ Шарко

При проведенні процедури людина піддається впливу водяних струменів з відстані приблизно 3-3,5 м. На початку процедури використовується широкий струмінь, який надходить з усіх сторін при тиску 4 атмосфер і температурі 40 градусів, при цьому впливаючи націлене на проблемні зони (живіт, сідниці, боки тощо). Рухи при масажі є кількох видів: віялові, кругові, висхідні, відштовхувальні. Потім струмінь води істотно охолоджується до 32 градусів і збільшується її тиск. Таким чином тіло масажується, створюється контраст температур і поліпшується кровообіг. Час проведення такої процедури починають з 1 хвилини і доводять до 5 хвилин. Курс проведення процедур становить 10, а якщо ви вже раніше приймали душ Шарко до 15-20 процедур.

Використовують душ при порушенні обміну речовин, захворюваннях опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи, целюліті, зайвій вазі тіла. Крім того, такий душ покращує імунітет, заспокоює нерви, покращує обмін речовин, загартовує організм, знімає м'язову напругу.

Проте такий вид душа має і свої протипоказання:

- Це вагітність, серцево-судинні та венозні патології, гіпертонія, деякі види шкірних захворювань, варикозні розширення вен та онкологічні захворювання.

- Крім того пам'ятайте, що після проведення такої процедури на шкірі будуть з'являтися синці, які минуть через кілька наступних процедур.

2. Шотландський душ

Такий вид душа схожий на душ Шарко і являє собою комбінацію двох струєвих душів контрастної температури. У кожній струмені води температура чергується. Починається все звичайно з гарячої води, температура якої становить 37 градусів, а закінчується 25 градусної холодною водою. При частому прийняття процедур температура гарячої води доводиться до 45 градусів, а вплив холодної доводять до 10 градусів. Тривалість такої процедури 3-6 хвилини, при цьому гарячою водою на тіло впливають близько 40 секунд, холодною водою впливають 15-20 секунд, за одну процедуру шланги холодної та гарячої води змінюються приблизно 5-6 разів. Курс складає близько 15-20 процедур, можна доводити і до 30 разів.

Використовують такий душ при ожирінні, закрепах, болі в попереку, радикуліті, хронічної втоми, алергічних реакціях, психологічних захворюваннях.

Протипоказаннями до використання шотландського душа є яскраво виражених психічні і нервові захворювання, лихоманка, шкірні захворювання, вагітність, виразковий коліт, виразкова хвороба 12-ти палої кишки, тромбози і варикозне розширення вен, туберкульоз.

3. Циркулярний душ

Такий вид душа являє собою систему горизонтальних трубок, розташованих по колу невеликого діаметра, на внутрішній поверхні яких розташовано безліч отворів, через які вода під тиском направляється на тіло. Такі тоненькі струменя здійснюють колюча дію, подразнюючи периферичні рецептори.. Як наслідок поліпшується циркуляція крові і лімфовідтікання. Тривалість такої процедури від 5 до 20 хвилин. Пам'ятайте, що дія душа на нервову систему людини відрізняється в залежності від тривалості процедури. Якщо вона триває до 5 хвилин, організм людини розслабляється. Якщо перевищує 7-10 хвилин, то ефект виходить зворотним – легке збудження і відмінний тонус.

Використовують циркулярний душ при ожирінні, целюліті, захворюваннях опорно-рухової системи, стресах, гіпотонії. Протипоказаннями до проведення такої процедури є будь-які типи онкологічних захворювань, гіпертонія, серцево-судинні патології, шкірні захворювання, епілепсія, астенія, вагітність, менструація.

4. Душ Віші

Такий вид душа є обливаним. Якщо попередні різні види душа мали тиск струменів, душ Віші дуже м'яко діє на тіло. Його тонкі струменя і трохи колючі, використовують різні типи води (морську, термальну, звичайну водопровідну, попередньо пом'якшивши та інші).

Душ Віші буває трьох видів виконання:

- «Дощеподібний», коли вода подається окремими струменями;

- «Голочками», вода під малим тиском подається у вигляді тоненьких цівок;

- «Пиловий», подається водяний пил з діаметром крапель менше 0,5мм.

При цьому людина лежить на кушетці, а душ подається зверху.. Тривалість такої процедури 15-20 хвилин.

Показаннями для використання такого виду душа є порушення обміну речовин, целюліт, захворювання внутрішніх органів шлунково-кишкового тракту, неврози і стреси, захворювання суглобів і зв'язок.

Протипоказаннями є важкі форми захворювань внутрішніх органів, схильність до кровотеч, онкологічні захворювання, інфекційні хвороби, дерматологічні захворювання.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100