11.09.2018 19:14   |   Публікації

“Доступні ліки” згодом ніде буде придбати

“Доступні ліки” згодом ніде буде придбати

КИЇВ. 11 вересня. АМН. Урядова програма “Доступні ліки” реалізовується урядом з початку 2017 року. За цей час безкоштовні або ж зі знижкою у півціни препарати вже отримали мільйони українців. Разом з тим у деяких регіонах потрібних ліків не вистачає на всіх пацієнтів, а у разі ухвалення “аптечного” закону може значно скоротитися ще й кількість аптечних закладів, які сьогодні забезпечують реалізацію програми, пише УНН.

За словами головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Олени Дуднікової, “доступних ліків” сьогодні не вистачає у Павлограді.

“На „Доступні ліки“ для павлоградців на рік виділили 2 млн 728 тис грн. Ще 672 тис грн не вистачає. Ми пишемо листи в департамент охорони здоров’я області та МОЗ, що грошей для забезпечення пацієнтів ліками не вистачає. Така проблема в багатьох містах і районах України. Цією програмою вже скористалися 3907 пацієнтів. Це препарати для хворих на серцево-судинними захворюваннями, цукровий діабет і бронхіальну астму”, — розповіла лікар.

Аналогічна проблема й у Слов’янську. Про це, зокрема, повідомила керівник відділу охорони здоров’я міськради Олена Джим.

“Ту суму коштів, яку місто отримало з держбюджету, ми розподілили на 12 місяців. Уклали договори з 9 аптеками. Але ліків недостатньо. Зверталися до обласного Департаменту охорони здоров’я, обласні чиновники — в МОЗ з проханням виділити додатково 10 млн гривень на придбання необхідних медикаментів. Чекаємо і сподіваємося, що квоту збільшать. Адже програма ця необхідна”, — зазначила вона.

Із тим, що програма забезпечення доступними ліками потрібна українцям, згодні в уряді.

“Ми вперше кілька років тому запровадили програму „Доступні ліки“. Про її необхідність свідчить те, що на сьогодні понад 25 млн українських громадян отримали рецепти на безплатні ліки від хронічних захворювань”, — заявив голова КМУ Володимир Гройсман.

Проте у парламенті, схоже, вважають інакше, і своїм запропонованим “аптечним” законопроектом (№8591), депутати замість збільшення кількості аптек, що долучені до урядової програми, пропонують їх просто закрити.

“Цілком логічно, що із прийняттям цього документу кількість аптек, які надають послуги по програмі „Доступні ліки“, скоротиться. І якщо кияни це сяк-так, але переживуть, то що говорити про регіони? Там „Доступні ліки“ перестануть бути доступними. І тоді суть програми, про яку так довго говорили, буде зведена нанівець. Не можна шукати шляхи вирішення проблем шляхом банальних заборон”, — зазначив з цього приводу лікар, кандидат медичних наук Андрій Роханський.

Зауважимо, що сьогодні роботу програми “Доступні ліки” забезпечують близько 8 тисяч аптек по всій країні. У разі ж ухвалення законопроекту №8591 їхня кількість може скоротитися щонайменше удвічі.

Найбільше постраждають саме сільські райони, пояснює голова ГО "Всеукраїнське об’єднання “Миколаївська фармацевтична асоціація “ФармРада” Олена Пруднікова.

За її словами, законопроект змусить “аптечні” ФОПи закритися, тоді як у селах частка аптек, представлених саме ФОПами, становить близько 55%.

“Автори (законопроекту — ред.) декларують захист державних та комунальних аптек та гарантії їх існування. Але комунальні аптеки в селах закриваються через нерентабельність, і забезпеченням сільського населення все більше займаються ФОПи. Ініціатори ж законопроекту мають намір позбавити сільських мешканців можливості задовольнити потребу в ліках в аптечному закладі. Я вважаю, що ухвалення законопроекту в запропонованій редакції призведе до того, що на селі почнеться криза”, — пояснила експерт.

Зауважимо, що законопроект №8591 ініційований депутатом від “Самопомочі” Іриною Сисоєнко. Вказаний документ окремі експерти й політики вже охрестили рейдерським.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100