17.09.2018 19:59   |   Публікації

Які фактори впливають на розвиток онкозахворювань

Які фактори впливають на розвиток онкозахворювань

КИЇВ. 17 вересня. АМН. Щороку в Україні реєструють понад 3 тисячі випадків лімфоми. найчастіше злоякісні пухлини виникають у дорослих.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

На ризик розвитку лімфом впливають такі фактори як:

- радіація;

- несприятливі умови навколишнього середовища;

- куріння та вживання алкоголю;

- ожиріння. Ожиріння впливає на ризик розвитку лімфоми

Підвищений ризик розвитку неходжкінських лімфом вищий у хворих, що страждають на ВІЛ. Дослідження підтверджують, що причиною виникнення лімфоми є бактерія Helicobacter-pylori. Вона вражає уражає шлунково- кишковий тракт. Також доведена роль Chlamydia psittaci у розвитку МALT- лімфоми з ураженням ока і роль вірусу гепатиту C у розвитку лімфоми селезінки.

На ранніх стадіях виявити лімфому дуже важко через відсутність специфічних симптомів. Тому потрібно раз на рік проходити профілактичний огляд у терапевта чи сімейного лікаря.

До лікаря необхідно звернутися у разі виникнення таких симптомів:безболісне збільшення лімфатичних вузлів на шиї, в пахвових впадинах, паху; втрата ваги; підвищення температури тіла вище 38С без видимих на те причин; профузна нічна пітливість; свербіж шкіри. Коли необхідно звернутися до лікаря

Що таке лімфома? Це група злоякісних пухлин крові, для якої характерним є ураження клітин лімфатичної системи. Неходжкінська лімфома - група пухлин, що вражає клітини крові лімфоцити.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100