12.10.2018 17:05   |   Публікації

Як в домашніх умовах правильно вимірювати пульс

Як в домашніх умовах правильно вимірювати пульс

КИЇВ. 12 жовтня . АМН. Існує досить багато щодо точних діагностичних критеріїв, що дозволяють з високою ймовірністю стверджувати, що саме не так з організмом. Шкода тільки, що вони, в основному, виходять в результаті лабораторних досліджень.

Але є і ті, що кожен пацієнт може дізнатися самостійно - температура, артеріальний тиск, частота серцебиття. Остання, до речі, є вкрай важливим пунктом в постановці діагнозів, що стосуються серцево-судинної системи. І добре б цей момент визначати самостійно, оскільки стабільне підвищення частоти серцевих скорочень без будь-якої помітної причини може попередити вас про початок захворювання. Так що Joinfo.ua розповість вам зараз про це докладніше.
як визначати

Для початку, потрібно розслабитися. Хвилин 10-15 нічого особливо не робити, важких предметів не піднімати, по квартирі не ходити, ні про що хвилюючому не думати. Можна послухати заспокійливу музику, поставити парочку ароматичних свічок, одним словом, зробити все, щоб привести себе в максимально розслаблений стан.

Потім варто сісти на стілець або в крісло і покласти руку на стіл або підлокітник. На вазі тримати не треба - напруга м'язів може підвищити частоту серцевих скорочень. Після цього, вказівним, середнім і безіменним пальцями однієї руки, намацуємо пульсацію артерії біля основи великого пальця. Можна використовувати і два пальці - це не особливо змінює справу. Артерію потрібно злегка притиснути до кістки - так пульсація буде відчуватися краще.

Тепер вимірюємо пульс. Можна цілу хвилину - так точніше. Можна за 30 секунд, а потім на 2 помножити, а можна і за 10, але потім множити на 6. Останній спосіб найменш точний, оскільки за 10 секунд нічого толком визначити неможливо. До речі, деякі вважають, що зручніше стежити за пульсацією сонної артерії на шиї. Це, до речі, теж непоганий варіант.

Є й інший варіант - використовувати спеціальні додатки на телефонах або на "розумних годиннику". Вони, що цікаво, теж можуть підраховувати частоту серцевих скорочень. Не кажучи вже про спеціальні "спортивні браслети", які ще й в динаміці її записують.

Норми частоти серцевих скорочень

Все залежить від віку. У новонароджених, наприклад, пульс може доходити до 150 ударів в хвилину, і це нормально. У однорічних він може коливатися від 80 до 120. У десять років - від 70 до 130, а потім плавно сповільнюється до норми в 60-90 ударів в хвилину. Виняток становлять треновані спортсмени - у них серце б'ється ще рідше - від 40 до 60 ударів в хвилину, при цьому перекачуючи ті ж самі обсяги крові.

Хвилюватися варто в тому випадку, якщо частота ваших серцевих скорочень в стані спокою нижче 50 або вище 100. Плюс багато можна сказати і за характером пульсу, він, наприклад, може бути нерівномірним, слабким, дублюють, змазаним або ще якимось. Все це свідчить про певні порушення роботи серця, причому фахівці можуть по одному тільки характером пульсу сказати, що саме з вами не так.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100