01.12.2018 12:44   |   Публікації

У Польщі не змогли побороти мережевий аптечний бізнес

У Польщі не змогли побороти мережевий аптечний бізнес

КИЇВ. 1 грудня. АМН. У Польщі не змогли побороти мережевий аптечний бізнес. Мережі і далі розширюються, а на споживачах і далі заробляють, при чому вводячи їх в оману, видаючи державні соціальні програми за власні знижки на лікарські препарати. До такого висновку прийшли експерти Головною аптечної палати (Naczelna Izba Aptekarska - NIA), передає УНН з посиланням на apteka.ua.

Відзначається, що з метою посилити конкуренцію на аптечному ринку і обмежити експансію мережевих аптек в 2017 році в закони Польщі були внесені низка змін. Зокрема, широко відома поправка "Аптека для фармацевта" передбачає такі обмеження:

1) професійні (тільки аптекар може керувати аптекою);
2) кількісні (в руках одного власника може бути зосереджено до 4 аптек, але не більше 1% у воєводстві);
3) географічні і демографічні (відстань між аптеками - не менше 500 м; не менше 3 тис. жителів на аптеку; останній критерій не застосовуватиметься, якщо нова аптека буде створена в межах 1 км від існуючої;
4) заборона реклами аптек.

Сьогодні ж аналітики кажуть, що навіть таке жорстке регулювання не зупинило власників мереж.

"Наразі в Польщі 64% продажів аптечних товарів акумулюють аптечні мережі. Більш того, через рік в країні недорахувалися близько 400 незалежних аптек", - сказано у звіті.

При цьому мережеві аптеки запустили рекламні компанії, що вводили поляків в оману, видаючи державні соціальні програми за власні знижки на лікарські препарати.

"Але ціни були знижені зовсім не самими бізнесменами, а завдяки турботі уряду, який домовився про постачання ліків за найнижчими в Європі цінами (ліки, що відшкодовуються, у середньому становлять 39% аптечних продажів)", - зазначили експерти.

Які кроки з метою посилення конкуренції на аптечному ринку далі планують зробити в Польщі - поки не ясно. Повідомляється лише про те, що підсумки представленого звіту NIA обговорили на Конгресі у Варшаві 21 листопада, де говорили про те, як все-таки врівноважити позиції великих аптечних мереж з представниками незалежного аптечного бізнесу.

Нагадаємо, що в Україні спостерігається в дечому схожа ситуація. Наші законодавці також вирішили боротися з монопольним становищем аптечних мереж і для цього розробили законопроект №8591.

Документ, серед іншого, передбачає обов'язкову вищу профільну освіту для власників аптечного бізнесу, кількісні обмеження на відкриття нових аптек одним власником і географічну норму - відстань між аптеками в 500 метрів.

Ініціативи законопроекту не сподобалися мережевого аптечного бізнесу. Його представники виступили категорично проти впровадження в Україні європейської практики.

Дрібний і середній аптечний бізнес, навпаки, законопроект №8591 повністю підтримали, закликавши депутатів якнайшвидше ухвалити його в першому читанні.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100