24.04.2019 17:56   |   Публікації

В Україні зріє медичний бунт

В Україні зріє медичний бунт

КИЇВ. 24 квітня. АМН. Серед співробітників наукових медичних установ України, що входять до складу Академії медичних наук України, зріє бунт. Останні опинилися на порозі повного знищення через ініціативи Кабміну, зокрема, очільниці МОЗу Уляни Супрун. Цю інформацію УНН підтвердили одразу декілька джерел.

Мова про наміри КМУ скоротити фінансування 36 науково-медичних інститутів АМН. У такому разі, буде знищено фундаментальну українську медичну науку, розробки та досягнення, а провідні лікарі-практики та науковці залишаться “на вулиці”.

З метою запобігти таким наслідкам “медичної реформи Супрун”, у Раді зареєстрували законопроект про гарантію бюджетного фінансування медичних наукових установ на наступний рік.

Однак, вже зараз у МОЗ відреагували на документ критикою.

На свій сторінці у Facebook Ульяна Супрун назвала законопроект № 10231 таким, який нібито передбачає збереження “закритого” статусу для таких лікарень, як “Феофанія”.

“У Верховній Раді вже зареєстровано законопроект, який має на меті зробити такі заклади як Феофанія недосяжними до трансформації системи охорони здоров’я.

Ініціатори законопроекту пропонують залишити для медзакладів Державного управління справами та Національної академії медичних наук все без змін — щоб вони і надалі фінансувалася за окремою статтею видатків бюджету й надавали медичні послуги лише для "своїх”, — написала Супрун.

При цьому, як пояснили УНН медики, про закритість чи окрему статусність медичних наукових установ не йдеться. “Феофанії” та її пацієнтів законопроект № 10231 взагалі не стосується.

Відповідно, заяву Супрун медична спільнота розцінює як відверту маніпуляцію, оскільки єдина мета, котру переслідують науковці та лікарі — це збереження гарантованого законами України бюджетного фінансування фундаментальної медичної української науки.

А йдеться про установи, які “сьогодні рятують життя тисячам бійців ООС, здійснюють унікальні операції з трансплантації печінки, єдині в Україні забезпечують високотехнологічне операційне втручання на судинах, тощо”.

Зауважимо, що лікування в медичних інститутах АМН дійсно відкрите для кожного пацієнта, який потребує такої допомоги.
 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100