14.09.2018 16:25   |   Реформи

На "Доступні ліки" українцям виписали вже більше 15 млн рецептів

На "Доступні ліки" українцям виписали вже більше 15 млн рецептів

КИЇВ. 14 вересня. АМН. З початку цього року в Україні за програмою "Доступні ліки" пацієнтам виписали 15,6 млн рецептів. З них за 12,6 млн рецептами, а це більше 80%, була відшкодована вартість ліків, повідомляється на Урядовому порталі.

Так, за станом на 1 вересня 2018 року в програмі "Доступні ліки" беруть участь понад 8000 аптечних установ. Загальна сума відшкодованих коштів аптечним закладам за 8 місяців становить понад 600 млн грн.

Крім цього, з 3 серпня цього року в Україні затвердили нову редакцію Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

"Кількість ліків за торговими назвам, які відпускаються безкоштовно, в новій редакції Реєстру становить 59, що на 12 більше, ніж було раніше. Загальна кількість ліків за торговими назвами, які включені в нову редакцію, збільшено з 239 до 261", - сказав віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

Нагадаємо, що програма "Доступні ліки" в Україні почала діяти з квітня 2017 року.

Сьогодні реалізація програми опинилася під загрозою зриву, попереджають фахівці, прогнозуючи наслідки можливого прийняття зареєстрованого у парламенті "аптечного" законопроекту №8591.

Вся справа в тому, що вказаний документ пропонує значно скоротити кількість аптек в країні. Якщо це станеться, то крім втрати фізичної доступності, ліки для українців значно виростуть в ціні.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100