25.09.2018 10:30   |   Реформи

Авторка скандального "аптечного" законопроекту обіцяє не закривати аптеки в Україні

Авторка скандального "аптечного" законопроекту обіцяє не закривати аптеки в Україні

КИЇВ. 25 вересня. АМН. Ініціатор законопроекту №8591 щодо регулювання аптечного ринку Ірина Сисоєнко заявила, що жодна з діючих аптек в Україні закриватися не буде. Про це вона написала на сторінці у Facebook за підсумками круглого столу, передає УНН.

"Жоден народний депутат, який є співавтором даного законопроекту, не має на меті закривати жодної аптеки, яка на сьогодні вже існує.

Тому я дуже прошу не маніпулювати тим, що цей законопроект направлений на закриття аптек в Україні", - написала вона.

Разом з тим, Сисоєнко відразу ж додала, що законопроект (8591) має на меті "припинення збільшення кількості тих аптечних точок, які ростуть як гриби".

За її словами, продаж лікарського засобу в аптеці - це є безпосереднє втручання в здоров'я кожної людини, яка переступає поріг аптеки.

"Тому потрібно нести відповідальність за фармацевтичну послугу, як і за медичну послугу", - вважає політик.

Нагадаємо, що насправді законопроект Сисоєнко (8591) містить низку норм, реалізація яких автоматично призведе до скорочення аптечних закладів в Україні.

Наприклад, документом пропонується встановити заборону на розміщення аптечних закладів ближче, ніж 500 метрів один до одного.

Також документ передбачає наявність магістерського рівня фармацевтичної освіти у власників аптечного бізнесу, і отримати такий рівень підприємцям пропонується протягом лише одного року. За словами фахівців, низка ФОП та власників ТОВ навіть фізично не зможуть виконати таку вимогу, адже отримання магістерського диплому передбачає щонайменше 5-річне навчання у виші.

Відповідно, аптеки, знову ж таки, просто закриватимуть.

Додамо, що деякі зі співавторів законопроекту №8591 вже заявили про його радикальність та недосконалість.

Про неготовність підтримувати "подібні лобістські ініціативи" розповіли журналістам і низка нардепів від різних фракцій.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100