25.09.2018 18:17   |   Реформи

Заклади вищої освіти самостійно розроблятимуть навчальні плани підготовки фармацевтів

Заклади вищої освіти самостійно розроблятимуть навчальні плани підготовки фармацевтів

КИЇВ. 25 вересня. АМН. Міністерство охорони здоров’я України наказом від 18 вересня 2018 р. № 1696 скасувало низку наказів, які регламентували зміст навчальних планів з підготовки фахівців у закладах вищої медичної освіти.

Серед іншого визнано такими, що втратили чинність, наступні накази МОЗ України:

від 21 січня 2004 р. № 36 «Про затвердження та введення нового навчального плану підготовки фахівців за спеціальністю «фармація»»;
від 17 травня 2008 р. № 258 «Про затвердження та введення нового навчального плану підготовки фахівців за спеціальністю «клінічна фармація»»;
від 19 травня 2008 р. № 265 «Про затвердження та введення нового навчального плану підготовки фахівців за спеціальністю «технологія фармацевтичних препаратів»».

«Можливість самостійно формувати навчальні плани розширить автономію університетів. Це ще один крок до інтеграції української системи вищої освіти в Європейський освітній простір», — повідомляють у прес-службі міністерства.

П. 4 ст. 10 Закону України «Про вищу освіту» передбачає, що за кожною спеціальністю заклад вищої освіти на підставі відповідної освітньої програми розробляє навчальний план. Цей план визначає перелік та обсяг навчальних дисциплін, послідовність їх вивчення, форму проведення навчальних занять тощо.

Університети мають дотримуватися єдиних стандартів вищої освіти, їхні освітні програми повинні пройти акредитацію. Водночас, формування навчальних планів має належати до компетенції закладів вищої медичної освіти, і не має регламентуватися міністерством. Заклади вищої медичної освіти повинні мати змогу швидко реагувати на розвиток медицини, адаптувати свої навчальні плани, враховуючи передові світові тенденції.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100