27.09.2018 17:04   |   Реформи

“Аптечний закон” знищить конкуренцію на ринку - АМКУ

“Аптечний закон” знищить конкуренцію на ринку - АМКУ

КИЇВ. 27 вересня. АМН. На запит Аптечної професійної асоціації України (АПАУ), Антимонопольний комітету (АМКУ) надав свої оцінки законопроекту № 8591, що передбачає реформу аптечного ринку. Про це повідомляє УНН із посиланням на лист АМКУ.

У Комітеті критично оцінили низку норм законопроекту № 8591 та вказали на можливі негативні наслідки їх реалізації.

Зокрема, вимога щодо 500-метрової відстані “від аптеки до аптеки”, на переконання АМКУ, призведе до негативного впливу на конкуренцію шляхом створення географічних бар’єрів для вступу на ринок роздрібної торгівлі лікарських засобів для нових суб’єктів господарювання.

Комітет вважає, що при визначенні відстані “від аптеки до аптеки” слід виходити із норми пішохідної доступності, яка має бути фізично та соціально-економічно обґрунтованою.

Крім того, в АМКУ попередили, що за умови ухвалення законопроекту 8591 може скластися ситуація, коли велика частина регіональних ринків, особливо невеликих населених пунктів опиниться або в стані монополії, або залишиться без аптечних закладів взагалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яриніч про “аптечний” закон Сисоєнко: нам пропонують насильно закривати аптеки, які працюють

У листі Комітету, окрім іншого, зазначається, що законодавча ініціатива стосовно обмеження дозволеної кількості аптек та їх структурних підрозділів, суперечить загальним принципам господарювання в Україні, серед яких: забезпечення економічної багатоманітності та рівневий захист державою усіх суб’єктів господарювання та свободи підприємницької діяльності у межах, визначених законом (див. частина перша статті 6 Господарчого кодексу України).

“Загалом, реалізація положень законопроекту (8591) буде мати антиконкурентний ефект на ринках роздрібної торгівлі лікарськими засобами”, — резюмували в АМКУ.

МОЗ спростувало свою готовність підтримати “аптечний” законопроект (8591) у чинній редакції.

Експерти аптечного ринку та фармацевти, у свою чергу, попереджають, що законопроект (8591) спровокує скорочення аптек в Україні, зниження цінової конкуренції між ними та суттєвого подорожчання ліків.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100