29.09.2018 10:21   |   Реформи

МОЗ виступив проти обмеження прав підприємців відкривати нові аптеки

МОЗ виступив проти обмеження прав підприємців відкривати нові аптеки

КИЇВ. 29 вересня. АМН. Міністерство охорони здоров’я України підтримає законодавчу ініціативу №8591, спрямовану на реформу аптечного ринку, проте лише після того, як законопроект буде доопрацьовано. Зокрема, у профільному відомстві не погоджуються із пропозиціями депутатів стосовно встановлення граничної кількості аптек в одного підприємця-власника. Про це МОЗ повідомив у відповідь на запит УНН.

Як відомо, документом пропонується обмежити кількість аптечних закладів у мережі одного власника, залежно від форми власності й асортименту лікарських засобів: ФОП – максимум 1 аптечний заклад; юридичні особи – максимум 4 аптеки.

"На думку МОЗ, нині для цієї запропонованої норми бракує аргументації. Ініціатори законопроекту мають підготувати конкретний перелік критеріїв та вимог до власників аптечних закладів, яким вони мають відповідати для збільшення кількості аптек в одній мережі", - зазначили у відомстві.

Нагадаємо, раніше МОЗ спростувало свою готовність підтримати "аптечний" законопроект у чинній редакції.

Як писав УНН, експерти аптечного ринку та фармацевти попереджають, що ухвалення “аптечного” закону (8591) у чинному вигляді спровокує скорочення аптек в Україні, зниження цінової конкуренції між ними та суттєвого подорожчання ліків.

Також нагадаємо, що народні депутати України вже заявили про відмову голосувати за документ у чинній редакції, адже це призведе до порушення прав бізнесу та пацієнтів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100