10.10.2018 21:17   |   Реформи

Супрун заявляє, що НАЗК вибірково підходить до закладів МОЗ

Супрун заявляє, що НАЗК вибірково підходить до закладів МОЗ

КИЇВ. 10 жовтня. АМН. Національне агентство з питань запобігання корупції продовжує вибірково трактувати конфлікти інтересів у закладах, підпорядкованих МОЗ. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун у Facebook.

"Вкотре стикаємося з непослідовністю в роботі НАЗК у питаннях наявності чи відсутності конфлікту інтересів у діяльності керівників підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління МОЗ. У жовтні минулого року, коли МОЗ повідомило Нацагентство, що в Українському науково- практичному центрі ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин головний лікар взяв на роботу свою дружину, НАЗК відповіло, що конфлікту інтересів немає. Та не надало жодного обгрунтування такого рішення. Водночас вже в січні НАЗК виявило конфлікт інтересів у іншому медзакладі в абсолютно аналогічній ситуації. У керівника санаторію "Гірське повітря", де також працювала його дружина. І керівник звільнив дружину, незважаючи на те, що санаторій знаходиться в гірському селі, де з кадрами набагато складніше, аніж в Києві", - написала Супрун.

Вона зазначила, що ситуація з вибірковими оцінками НАЗК повторилася у березні, коли відомство зауважило, що спільна робота ректора НМУ ім. О.О.Богомольця Катерини Амосової та її чоловіка Володимира Мішалова не створює реального конфлікту інтересів.

"Тепер знов НАЗК бачать потенційний конфлікт інтересів в Дніпровській медичній академії - між ректором та близькою до неї особою. І просять МОЗ запобігти цьому. Але оскільки Дніпровська академія - самостійна юридична особа, у якої є свій керівник, своє майно, свої рахунки в банках, вона може самостійно відповідати та подавати до суду, то не зовсім зрозуміло, чому запит НАЗК направлений саме до МОЗ", - наголосила Супрун.

На її думку, врегулювання потенційного конфлікту інтересів для посади, яка не передбачає наявності безпосереднього керівника, мало б здійснюватися, насамперед, НАЗК, як зазначено в законі "Про запобігання корупції".

"У Нацагентства - центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику - більше можливостей та повноважень для цього. Натомість у МОЗ як у засновника є тільки один інструмент - запровадити зовнішній контроль (щомісяця направляти уповноваженого працівника перевіряти рішення та дії ректора)", - написала Супрун.

Вона підкреслила, що вважає неприйнятним, коли позиція НАЗК відрізняється в кожному окремому питанні.

"Повідомлення про наявність ситуації конфлікту інтересів має бути чітким, недвозначним і грунтуватися на вимогах Закону", - акцентувала Супрун.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100