19.10.2018 19:38   |   Реформи

У МОЗ розповіли, що чекає українців в охороні здоров'я наступного року

У МОЗ розповіли, що чекає українців в охороні здоров'я наступного року

КИЇВ. 19 жовтня. АМН. Наступного року у межах розпочатої реформи сфери охорони здоров'я українців очікує низка змін, зокрема, вони стосуватимуться переходу комунальних лікарень на оплату за послуги за контрактами з Нацслужбою здоров’я та запуску програми "Безкоштовна діагностика". Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

"Усі комунальні медичні заклади країни, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, з січня 2019 році перейдуть на оплати за послуги за контрактами з Нацслужбою здоров’я", - повідомили у відомстві.

Також у МОЗ нагадали, що у 2018 році в електронній системі охорони здоров’я медзаклади можуть тільки підписувати декларації про вибір лікаря та заключати договори із Нацслужбою здоров’я. "У 2019 році сімейні лікарі, терапевти і педіатри перейдуть на електронний документообіг: електронні медична картка пацієнта, рецепти на "Доступні ліки", направлення до вузьких спеціалістів, лікарняні листи. До кінця 2019 року сімейні лікарі працюватимуть без паперу", - додали у міністерстві.

"Наступний етап після реформи первинної ланки розпочнеться з другої половини 2019 року - програма "Безкоштовна діагностика", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, це 80% потреби пацієнта з діагностики у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, найбільш необхідні безоплатні дослідження і аналізи, консультації вузькопрофільних спеціалістів.

"За направленням сімейного лікаря, терапевта і педіатра пацієнти зможуть проходити такі обстеження як рентген, УЗД, мамографія, ехокардіографія серця та інші безоплатно у будь-якому медзакладі, який уклав договір з Нацслужбою здоров’я. Таким чином, на нову модель фінансування почнуть переходити поліклініки, які є закладами спеціалізованої амбулаторної допомоги", - вказали у МОЗ.

Ще одна велика задача, яка стоїть перед МОЗ та Нацслужбою здоров’я, як повідомляється, - розробка державної програми медичних гарантій на 2020 рік, яка вперше буде ухвалена разом з Державним бюджетом на 2020 рік. "Вона включатиме всі рівні надання медичних послуг, які оплачуватиме Нацслужба здоров’я у 2020 році за принципом "гроші йдуть за пацієнтом", - додали у відомстві.

У МОЗ нагадали, що з січня 2018 року запустили перший етап медичної реформи - новий механізм фінансування медичних закладів, що надають первинну медичну допомогу.

30 березня була створена Нацслужба здоров’я - центральний орган виконавчої влади, який реалізує основний принцип медреформи "гроші йдуть за пацієнтом" - оплачує вартість реально наданих медичних послуг. Нацслужба здоров’я вже уклала договори з 623 комунальними, приватними медзакладами і лікарями-ФОП, які надають первинну медичну допомогу. За чотири місяці Нацслужба оплатила послуги за єдиним тарифом у цих медзакладах на 1,6 млрд грн.

У квітні стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. За сім місяців майже 20 млн українців підписали декларації про вибір своїх лікарів. Також зросли заробітні плати медиків.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100