03.01.2019 13:26   |   Реформи

Повернути ліки в аптеку буде не просто

Повернути ліки в аптеку буде не просто

КИЇВ. 3 січня. АМН. В Україні набув чинності закон, який надає право споживачам повертати до аптек лікарські засоби та медичні вироби неналежної якості, передає УНН.

У зв'язку із цим, Міністерство охорони здоров'я України роз'яснило, яким чином українці можуть повернути неналежні ліки до аптек.

"Для цього необхідно пред’явити розрахунковий документ на їхнє придбання. У такому випадку споживач має право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний. У такому разі споживач має право просити повернення сплачених коштів або заміни на аналогічні ліки та медичні вироби, але вже належної якості", - йдеться у повідомленні.

У МОЗ додали, що факт неналежної якості ліків підтверджується такими документами:

висновок щодо якості лікарських засобів, виданий підпорядкованою лабораторією територіального органу Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) та/або уповноваженою лабораторією;
розпорядження Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу.
Також у міністерстві зазначили, що на вимогу покупця аптеки повинні надати документи, які підтверджують належну якість продукції, зокрема сертифікат якості виробника.

Разом з тим, на думку експертів ринку, новий закон є фікцією.

"Спочатку споживач повинен звернутися у лабораторію, яка перевіряє лікарські засоби. Такі лабораторії не в кожній області України є. Споживач має заплатити за аналізи, які коштують не дешево. І якщо цей аналіз вкаже, що ліки не якісні - тоді він повинен звернутися у Держлікслужбу, і тільки потім - піти в аптеку. Це - дуже довга і коштовна процедура, споживачі не будуть витрачати на це час і гроші", - розповіла УНН фармацевт, голова громадської організації “ФармРада” Олена Пруднікова.

Нагадаємо, як писав УНН, за даними парламентарів, в Україні також діє монополія мережевих аптек. І це є, власне, тим фактором, який сприяє зростанню цін на ліки для українців.

Щоб навести порядок на аптечному ринку, депутати зареєстрували аптечний законопроект (№ 8591), який передбачає низку обмежень для власників мережевих аптек. Таким чином, законодавці прагнуть поліпшити конкуренцію і все ж знизити ціни на лікарські засоби.

Законопроект поки перебуває на доопрацюванні у його авторів. Голосування за документ планується у новому 2019 році.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100