03.01.2019 17:55   |   Реформи

В Україні запрацював європейський порядок моніторингу вод

В Україні запрацював європейський порядок моніторингу вод

КИЇВ. 3 січня. АМН. З 1 січня 2019 року набрав чинності новий Порядок здійснення державного моніторингу вод, схвалений Кабінетом міністрів України восени 2018 року. Порядок відповідає директивам ЄС і допоможе отримати більше інформації про стан вод в Україні.

“Відтепер моніторинг вод в Україні відбуватиметься за європейськими стандартами. Новий порядок знімає дублювання функцій між різними суб’єктами моніторингу, передбачає чітку процедуру та системний підхід до відстеження стану наземних, підземних, морських вод” ,- заявив Микола Кузьо, заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань євроінтеграції.

Завдяки новому моніторингу можна отримати дані, необхідні для розробки Планів управління річковими басейнами та Морської Стратегії.

У повідомленні йдеться, нова система моніторингу поверхневих, підземних та морських вод передбачає: чіткий розподіл обов’язків між організаціями, які вимірюють показники, без дублювання повноважень, розширення списку біологічних, гідроморфологічних, хімічних і фізико-хімічних показників для моніторингу, запровадження шестирічного циклу моніторингу та введення класифікація стану вод: 5 класів екологічного стану і 2 класи хімічного стану.

Коментуючи прийняття Порядку, Йоганнес Баур, керівник напряму "Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище" представництва ЄС в Україні зазначив, що це значний крок на шляху впровадження стандартів ЄС в сфері якості води та управління водними ресурсами.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100