26.02.2019 18:00   |   Реформи

Підприємці-аптекарі провели мітинг під ВР

Підприємці-аптекарі провели мітинг під ВР

КИЇВ. 26 лютого. АМН. Станом на ранок 26 лютого під стінами Верховної Ради проходить мітинг фізичних осіб - підприємців фармацевтичної галузі, передає кореспондент УНН.

Активісти вимагають від народних депутатів терміново розглянути та прийняти законопроект №9495 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення державної підтримки розвитку малого підприємництва на ринку роздрібної торгівлі лікарськими засобами", автором якого є народний депутат Ірина Сисоєнко.

Мета законопроекту - виправити ситуацію, що виникла через ухвалення ВРУ закону №2628-VIII. Цим законом були внесені зміни до Податкового кодексу, які унеможливили існування аптек в українських селах.

"Цей законопроект зобов'язує нас, власників малих аптек, встановлювати касові апарати. Рішення саме по собі не погане, але ми і так знаходимося на межі виживання. Розумію, що великі мережеві аптеки із середнім чеком у 700 грн легко можуть собі це дозволити, а у нас - ФОПів - середній чек 40-50 грн, ми ледь тримаємося на плаву", - пояснює учасник акції, фармацевт Лідія Криєнко.

Закон підписаний Президентом України у грудні 2018 року та набув чинності з 1 січня 2019 року.

"Документ не передбачає перехідного етапу для переведення діяльності ФОП - власників аптек на використання РPO у своїй діяльності", - підкреслює учасник акції Тарас Юзковець.

Також учасники акції просять депутатів ВРУ розглянути законопроект №8591, який передбачає комплексну реформу аптечного ринку.

"Ринок роздрібної торгівлі лікарськими засобами монополізується регіональними мережами та мегаракетами всеукраїнського масштабу, які поглинають малих конкурентів. Це треба зупинити", - коментує фармацевт Олена Пруднікова.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100