05.03.2019 19:41   |   Реформи

Депутати пропонують перейняти європейський досвід розташування аптек

Депутати пропонують перейняти європейський досвід розташування аптек

КИЇВ. 5 березня. АМН. Депутати Верховної Ради доопрацювали законопроект №8591-д, спрямований на забезпечення економічної конкуренції та захист прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами, передає УНН із посиланням на текст документу.

У новій редакції документу нардепи запропонували обмежити розміщення аптек в Україні на відстані не ближче, ніж 300 метрів одна від одної. Норма не розповсюджується на українські селища і села.

"Ліцензія на здійснення роздрібної торгівлі лікарськими засобами не може бути видана, якщо на день подачі заяви про видачу ліцензії: відстань по прямій лінії від входу до місця запланованого розташування аптеки, з урахуванням вимог для здійснення роздрібної торгівлі лікарськими засобами, до входу до найближчої аптеки, визначена за правилами, встановленими у ліцензійних умовах щодо здійснення роздрібної торгівлі лікарськими засобами, становить менше 300 метрів у межах даної адміністративно-територіальної одиниці, крім селищ і сіл...", - йдеться у тексті документу.

Нагадаємо, у попередній редакції проекту ЗУ нардепи пропонували закріпити норму про відстань між аптеками не меншу, ніж 500 метрів.

Проти цієї норми законопроекту виступили представники великого мережевого аптечного бізнесу. Дрібний і середній бізнес, навпаки, підтримував таке обмеження.

Додамо, що у ЄС стандартна відстань між аптеками становить мінімум 500 метрів. Зокрема, мова про Австрію, Естонію та Хорватію.

У цих країнах відстань між аптеками не повинна перевищувати 500 метрів з умовою, що кожна з існуючих сусідніх аптек, як і раніше, буде мати можливість забезпечувати не менше 5,5 тис. клієнтів.

Нагадаємо, законопроект №8591-д був підтриманий профільним комітетом і очікує своє черги на розгляд в парламентському залі.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100