05.10.2018 16:31   |   Небезпечні хвороби

В Україні цього сезону очікують найбільшу кількість хворих на грип за останні роки

В Україні цього сезону очікують найбільшу кількість хворих на грип за останні роки

КИЇВ. 5 жовтня. АМН. Нинішній сезон захворюваності на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції стане найвищим з 2015-2016 років. Про це заявила завідуюча відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім.Громашевського НАМН України Алла Мироненко в коментарі кореспонденту УНН.

“Той, минулорічний, сезон був дуже низький — за рівнем захворюваності, за рівнем тяжких випадків, за рівнем смертей. Цього року нам вже так не пощастить. Все-таки віруси Н3N2 — завжди найбільш високі сезони порівняно з іншими. І саме за рахунок людей похилого віку. Я думаю, що хворих буде більше. Весь час низький сезон не може бути”, — зазначила вона.

За її словами, в сезоні 2018-2019 років буде превалювати вірус А-Сингапур — Н3N2, який циркулював минулого сезону у країнах Північної Америки.

“Він найбільш небезпечний для людей похилого віку. Тобто хворіють діти більше, але ускладнення виникають більше у людей 65+, особливо у тих, хто має хронічні патології”, — підкреслила медик.

Як зазначила А.Мироненко, минулого сезону саме цей вірус у США багато смертей викликав саме серед людей похилого віку.

На її думку, обіцяні МОЗ віруси Мічіган і Колорадо теж можуть траплятися в Україні цього сезону, однак це будуть, скоріше, поодинокі випадки. Так, зокрема, їх можуть “підхопити” малі діти, які ще ніколи не стикалися з таким штамом.

При цьому вона нагадала, що найбільш високий сезон за останні роки спостерігався 2015-2016 року, викликаний старим (2009 року) вірусом Каліфорнія — Н1N1. Тоді було 391 зареєстрований випадок смерті внаслідок грипу в Україні.

Нагадаємо, за даними МОЗ, в Україні під час нового епідсезону циркулюватимуть три штами вірусу грипу: Мічиган, Сингапур та Колорадо. У Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що очікується і наявність трьох вакцин від грипу.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100