19.10.2018 18:09   |   Небезпечні хвороби

Щотижня в Україні від раку грудей помирає понад сто осіб

Щотижня в Україні від раку грудей помирає понад сто осіб

КИЇВ. 19 жовтня. АМН. Кожного тижня в Україні від раку молочної залози помирає 110 чоловік. Про це повідомила прес-служба Громадського центру здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.

"За даними Національного канцер-реєстру, минулого року діагноз "рак молочної залози" почули 14 170 українців, зокрема, 14 057 жінок та 113 чоловіків. Померли минулого року через рак грудей 5 823 людини (5 774 жінки та 49 чоловіків). Це означає, що кожного тижня близько 110 українців помирає від раку молочної залози", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, найвищі показники захворюваності на рак молочної залози фіксуються серед українок віком понад 60 років, хоча випадки захворювання істотно частішають вже з 30 років. Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. У МОЗ підкреслили, що рак виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95% жінок, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок.

При цьому у відомстві додали, що за статистикою, 21% усіх випадків смерті від раку молочної залози у світі спричинено вживанням алкоголю, зайвою вагою і ожирінням, а також фізичною інертністю. Тож для запобігання раку молочної залози МОЗ радить дотримуватися здорового способу життя: відмовитись від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю і підтримувати нормальну масу тіла, а також вчасно проходити огляд лікаря: мамолога — не рідше одного разу на 1–2 роки, а жінкам старше 40 років — кожен рік проводити мамографічні обстеження. Також усім жінкам старше 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати молочні залози.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100